Straipsniai » Statyba » Kur saugomas internetas

Kur saugomas internetas
2015-04-21

Mes retai susimąstome apie tai, kaip veikia internetas, saugome savo nuotraukas ir kitas rinkmenas "debesyse" ir nesirūpiname dėl to, kur jos talpinamos, svarbiausia, kad neužimtų vietos mūsų kompiuteriuose. O iš tiesų visa informacija yra kaupiama duomenų centruose, kuriuos galima pavadinti labiausiai saugomais ir daugiausia resursų reikalaujančiais mūsų dienų statiniais. Kiekvienas iš jų – tai tvirtovė, sunaudojanti tiek pat elektros energijos, kiek sunaudoja nedidelis miestas. Štai keli įdomiausi ir ekologiškiausi pavyzdžiai.


Digital Beiijing – tai 11 aukštų duomenų centras Pekine, kuris buvo pastatytas prieš Olimpines žaidynes tam, kad taptų žaidynių informaciniu ir techninio valdymo centru. Pasibaigus Olimpinėms žaidynėms, duris jame atvėrė interaktyvus šiuolaikinių technologijų muziejus.


Apple duomenų centras Meidene, Šiaurės Karolinoje, yra apsuptas 400 000 kv. m. saulės baterijų, kurios gamina 42 mln. kilovatvalandžių elektros energijos per metus, tačiau to užtenka tik 60% Apple duomenų centro serverių. Likusią dalį energijos centras gauna iš artimiausios elektrinės, energiją gaminančios iš biokuro.


Lakoniškas IBM duomenų centras Niujorko valstijoje – kompanijos eksperimento rezultatas. Kompanijos vadovybė sutiko skirti pinigus šiam duomenų centrui tik tuo atveju, jei projektuotojai sugebės dvigubai sumažinti elektros energijos sąnaudas, lyginant su identiško galingumo duomenų centru. Dabar šis centras turi elektrinę, kuri veikia 60% efektyviau, nei kitos elektrinės.


"Jei mes sugebėjome pastatyti duomenų centrą Arizonos dykumoje – sugebėsime padaryti tai bet kur", - sakė Dinas Nelsonas, vienas iš Ebay vadovų. Iš tiesų, statyti duomenų centrą vienoje karščiausių planetos vietų buvo rizikingas sumanymas. Serveriai gerai funkcionuoja esant temperatūrai nuo 18 iki 26 Celsijaus laipsnių, tačiau Ebay inžinieriai padarė taip, kad net pakilus temperatūrai iki +46 laipsnių duomenų centras puikiausiai veiktų. Centro viduje taip karšta, kad net 28 laipsnių vanduo aušintų įrangą.


Niekas neprilygs Google kompanijos duomenų centrams. Šio interneto industrijos milžino duomenų centrai yra išmėtyti po visą pasaulį, tačiau Suomijoje, ant Baltijos jūros kranto esantis centras reikalauja ypatingo dėmesio. Jis įsikūrė buvusiame popieriaus fabrike, kurį Google įsigijo ir atnaujino už 350 milijonų dolerių – tai rekordinė tokio tipo statinio kaina. Sistemų aušinimui šiame duomenų centre naudojamas Suomijos įlankos ledinis vanduo.

 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti