Straipsniai » Baldai » Kaip išsirinkti čiužinį?

Kaip išsirinkti čiužinį?
2014-04-14

Psichologai tvirtina, kad mūsų darbingumas ir gera nuotaika tiesiogiai priklauso nuo to, kaip išsimiegame. Be to, ramus ir kokybiškas miegas padeda palaikyti puikią savijautą, stiprina mūsų imunitetą, gerina atmintį. Tiesa, kiekvieno žmogaus miego poreikiai skiriasi, todėl ieškoti idealaus čiužinio privalote ne tik aiškiai apsibrėžę savo lūkesčius, bet ir sąžiningai įvertinę savo kūno sudėjimą.

Miegodami privalote jaustis patogiai – jūsų nugaros ir pečių raumenys turi būti atpalaiduoti, priešingu atveju pradėsite skųstis sąnarių skausmais. Miegant jūsų kūno svoris privalo pasiskirstyti tolygiai, t. y. kiekvienai jūsų kūno daliai turi tekti tas pats krūvis ir spaudimas. Kuo geriau paskirstomas kūno svoris, tuo geriau išsimiegate ir tuo laimingesni jaučiatės kitą dieną. Beje, jei ilgą laiką džiaugėtės savo čiužiniu, tačiau pastaruoju metu išsimiegate vis prasčiau, pagalvokite apie naują gaminį. Gali būti, kad jūsų mylimas čiužinys paprasčiausiai paseno ir nebėra tinkamas naudoti. Čiužiniai turėtų būti naudojami maždaug 10 metų, deja, daugelis žmonių ant to paties čiužinio miega visą gyvenimą. Nepamirškite, kad senas čiužinys yra prisigėręs jūsų prakaito, greičiausiai turi dulkių erkučių, kurios gali sukelti alergiją ar net egzemą.

Čiužinys turi būti parinktas, atsižvelgiant į jūsų kūno svorį. Standartiniai čiužiniai yra gaminami vidutinio svorio žmonėms, t. y. sveriantiems 60–90 kg. Jei tokį čiužinį nusiperka asmuo, turintis antsvorio, miegant jo kojos ir galva bus pakilę aukščiau liemens, todėl jis nesijaus pailsėjęs. Jei ant tokio čiužinio miegos mažiau sveriantis žmogus, jis skųsis skausmais nugaros srityje, kadangi čiužinys jam bus per kietas. Atsižvelgiant į šį faktorių, daugelis parduotuvių siūlo kelių tipų čiužinius, t. y. jų gaminiai yra grupuojami į atitinkamas klases, atsižvelgiant į čiužinių išlaikomą svorį. Jei čiužinį renkatės drauge su partneriu, o jūsų svoriai stipriai skiriasi, turėtumėte įsigyti du čiužinius, tinkančius kiekvienam jūsų. Tokie čiužiniai gali būti sujungti specialiu audeklu, kuris paslėps tarp čiužinių esantį tarpą ir jūs galėsite mėgautis patogia lova.

Apsilankę čiužinių parduotuvėje netrukus pastebėsite, kad jums siūlomi gaminiai yra skirtingų storių. Labai ploni čiužiniai (maždaug 5 cm storio) paprastai yra skirti vaikams, todėl jei jūsų svoris viršija 60 kg, turėtumėte šio gaminio nepirkti, kadangi miegodami jausitės nepatogiai. Žinoma, tokio storio čiužinys gali būti naudojamas kaip antčiužinukas, t. y. jis gali būti dedamas ant jau turimo kieto čiužinio. Šiuo metu didžiausio klientų dėmesio sulaukia 15 cm storio čiužiniai. Šie gaminiai nėra labai brangūs, tačiau užtikrina ramų miegą. Storesni čiužiniai užtikrins visapusišką komfortą, todėl kaskart pabudę jausitės puikiai pailsėję. Deja, tokie čiužiniai yra gana brangūs, be to, jiems reikalingos specialios gilios lovos.

Besirinkdami čiužinio tipą taip pat turėtumėte išlikti budrūs. Nepamirškite, kad kiekvienas čiužinys turi savo privalumų ir trūkumų, todėl labai svarbu atrasti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį gaminį.

Spyruokliniai čiužiniai vertinami dėl sugebėjimo išgarinti drėgmę – šie čiužiniai nepelija, nekaista ir nešąla. Spyruokliniai čiužiniai kainuoja nedaug, be to, jie yra itin patvarūs ir ilgaamžiai. Deja, jie neprisitaiko prie kūno formų. Jei ant tokio čiužinio miegosite su partneriu, jausite visus jo judesius, kadangi visos čiužinio spyruoklės yra sujungtos tarpusavyje.

Putų pagrindo čiužiniai puikiai prisitaiko prie kūno formų, yra elastingi ir atsparūs dulkių erkutėms, tačiau tokie gaminiai yra labai sunkūs ir skleidžia savitą kvapą, kuris išnyksta tik po kurio laiko.

Lateksiniai čiužiniai taip pat skleidžia nemalonų kvapą, kuris, deja, gana sunkiai pašalinamas. Jei nusprendėte įsigyti šį gaminį, gerai pagalvokite, ar šis kvapas neerzins jūsų ir jūsų artimųjų. Nors šie čiužiniai gana brangūs, jie puikiai prisitaiko prie kūno formų, gerai praleidžia orą (puikiai tinka stipriai prakaituojantiems žmonėms) ir yra elastingi. Be to, jie atsparūs pelėsio ir dulkių erkučių atsiradimui, yra išskirtinai patvarūs ir ilgaamžiai.

Viskoelastiniai čiužiniai taip pat prisitaiko prie miegančiojo kūno formų, yra elastingi ir atsparūs dulkių erkučių atsiradimui, tačiau jie nepralaidūs orui, išlaikantys drėgmę ir sunkiai atstatantys išgulėtą formą. Be to, viskoelastiniai čiužiniai gali būti naudojami tik iš vienos pusės.

Pastaruoju metu vis didesnio klientų dėmesio sulaukia natūralūs čiužiniai. Tačiau, nors šie čiužiniai neturi jokių cheminių priedų ir į jų sudėtį neįeina metalai, vis dėlto dažniausiai juose lengvai veisiasi dulkių erkutės ir grybelis, atsiranda sunkiai pašalinamos išgulėjimo duobės.

Nepamirškite, kad ieškodami visus jūsų poreikius atitinkančio čiužinio, privalote būti kantrūs ir sąžiningi patys sau. Jei čiužinys jums nepatinka, neverta jo pirkti vien dėl to, kad jums siūloma kaina atrodo patraukli. Visuomet išbandykite perkamą čiužinį. Be to, atsigulę ant čiužinio parduotuvėje pagulėkite bent 15 minučių savo mėgstama miego poza. Jei gulėsite trumpiau, galite nesuprasti, ar čiužinys iš tiesų jums tinka. Parsivežę naują čiužinį, nesitikėkite, kad jau pirmą rytą pabūsite žvalūs ir laimingi – prie naujo gaminio jūsų kūnui teks priprasti, o tai gali užtrukti daugiau nei savaitę.

Nuotrauka: flickr.com
 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti