Straipsniai » Būstas

 

Šildymo sezonas jau čia: kokie sprendimai padės šildymą kontroliuoti efektyviai, o sienų neapkrauti skirtingo dizaino valdikliais?

2020-10-30
Rudens ir žiemos mėnesiais, kuomet uždarose erdvėse praleidžiama daugiau laiko, nesunku įvertinti, kaip teigiamai gyvenimo kokybę lemia aplinka, kurioje gera tiesiog būti. Pastaraisiais metais termometro stulpelis šaltuoju metų laiku nebenuslūgsta labai žemai, bet šilto jaukumo vėsesnėmis dienomis vis tiek norisi.

Šviesos jungikliai: kaip išsirinkti ir apie kokias funkcijas verta pagalvoti?

2020-08-27
Statotės, remontuojatės namus, ir pagaliau atėjo laikas šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams. Greičiausiai neketinote tam skirti daugiau laiko kaip užsukti pakeliui po darbo į specializuotą parduotuvę. Tačiau ar tik bežiūrint į milžinišką jungiklių asortimentą nekyla įtarimas, kad visa tai – ne vien apie skirtingas formas, spalvas ir kainas?

Avarinis durų atrakinimas

2019-02-11
Kiekvienam iš mūsų bent vieną kartą gyvenimą teko atsidurti nemalonioje situacijoje, kai užstrigo namų ar kitos durys ir negalėjote patekti į vidų arba išeiti iš patalpos. Geresnė situacija, jeigu jūs tuo metu buvote lauko, o ne patalpoje, nes tokiu atveju esate tarsi kalėjime. Bet kokiu atveju tokia situacija yra labai nemaloni.

Fibrocementinių plokščių privalumai

2019-01-22
Fibrocementinės plokštės kitaip dar vadinamos pluoštinio cemento plokštėmis. Fibrocementinės dailylentės yra surenkamos ir apsaugančios namų išorę. Pluoštinis cementas - tai mišinys, kurio sudėtyje yra smėlio ir pluošto, pagaminto iš kartono. Investicijos į pluoštinio cemento dailylentes yra naudingos ir ilgalaikės.

Užsikirto namų durys – kaip atrakinti spyną?

2019-01-07
Durų užraktai reikalingi kiekvieno iš mūsų namų saugumui. Jie užtikrina ramybę, tačiau kartais gali tapti didele problema, t.y. kai durys užsikerta ir jų neišeina atrakinti raktu. Iš tiesų, vidaus durys gali neturėti užrakto, tačiau lauko durims jis būtinas.

Gartraukiai taip pat gali būti stilingi!

2016-09-02
Gartraukis – pagrindinis virtuvės akcentas? O galbūt visiškai nepastebimas kuriamo interjero visumos elementas? Kodėl gi ne?

Kaip pasistatyti Hobito namą?

2016-07-25
Jeigu pavargote nuo triukšmingo gyvenimo betono džiunglėse, neturite užtektinai pinigų nusipirkti butą ar namą, norite nudžiuginti savo atžalas, o gal tiesiog esate užkietėjęs „Žiedų valdovo gerbėjas“ bei norite užsiimti kūrybiška veikla ir savo statybinių įrankių nelaikyti nenaudojamų garaže – įsirenkite savo asmeninį Hobito namą!

Nerūdijančio plieno vamzdžiai – kokybiškiems ir ilgaamžiams namams

2016-03-22
Nerūdijančio plieno panaudojimo galimybės namuose.

Kodėl verta rinktis profesionalius garažo vartus?

2016-02-15
Visai nesvarbu, kokia yra jūsų situacija – ar jums priklauso didelis, ar mažas transportas, o galbūt turite tik jums priklausantį garažą, kuris jau seniai tapo jūsų šeimai priklausančių automobilių prieglobsčiu, drąsiai galima teigti, jog verta rinktis profesionalius garažo vartus.

Kaip sukurti poilsio erdvę namuose?

2016-02-11
Poilsio kampelis – kiekvienas jį įsivaizduojame labai skirtingai ir individualiai. Kaip sukurti širdžiai artimą vietą, jei negalime pasigirti didele namų erdve?

Veidrodis - ieškantiems išskirtinio ir praktiško namų akcento

2016-02-03
Veidrodžiai namų interjere pasirenkami dėl praktiškosios pusės, tačiau vis dažniau jie tampa ir dekoro elementu. Šį kartą apie tai, kaip pasitelkus veidrodžius galima papuošti, dailinti esamą ar kuriamą naują namų stilių. Galbūt pavyzdžiai įkvėps atnaujinti ir savo namus artėjant pavasariui?

Kokios šildymo sistemos yra geriausios?

2016-02-02
Rinkoje galima atrasti daug skirtingų namų šildymo būdų. Renkantis reikia atidžiai įvertinti kiekvienos šildymo sistemos pliusus ir minusus, kad nuspręstumėte, kuris variantas jums yra pats geriausias.

Odiniai baldai – geras pasirinkimas?

2016-01-15
Susikurti svajonių namus gali būti sunku. Juk reikia apgalvoti labai daug kriterijų. Vienas jų – kokie baldai namuose tinka labiausiai? Odiniai svetainės baldai sulaukia gana daug dėmesio. Kol vieni teigia, kad oda – stilingas ir ilgaamžis pasirinkimas, kiti tvirtina, kad prižiūrėti odinius baldus gali būti labai sunku. Tai kaip yra iš tiesų?

Kaip pasirinkti ir prižiūrėti lauko duris?

2016-01-15
Lauko durys, kaip ir plastikiniai langai, stoglangiai ir panašiai, pasirenkamos pagal daugelį aspektų. Nemanykite, kad jų derinimas yra laiko gaišimas. Paprasčiausiai kuo daugiau smulkmenų apsvarstysite, tuo tikresni galėsite būti, jog atrasite patį geriausią variantą iš visų egzistuojančių.

Statybų darbai: ar verta samdyti profesionalus?

2016-01-05
Statybų pramonė Lietuvoje gana stipriai pasistūmėjusi į priekį. Jeigu ir jūs planuojate kiek pagražinti savo namus, tokiu atveju verta pagalvoti apie profesionalų pasisamdymą. Kadangi pasirinkimas labai platus – siūlome įvertinti jų suteikiamų paslaugų kokybę ir atsižvelgti į keletą kriterijų.

Kokie granuliniai katilai yra populiariausi?

2015-12-15
Lietuvoje granuliniai katilai gana sparčiai plinta. Dažniausiai informacijos trūkumas trukdo suvokti, koks tai geras ir rekomenduotinas būdas, kurį turi turėti asmenys, kurie savarankiškai pasirūpina savo namų šiluma.

Namui būtini komponentai: ką reikia žinoti apie jų išsirinkimą?

2015-12-01
Namo komponentų išsirinkimas yra daug žinių ir laiko reikalaujantis procesas. Na, o kad visas būtų kur kas paprasčiau, tereikia iš anksto susipažinti su svarbiomis žinioms, kurios, vienaip ar kitaip, yra susijusios su šiuo procesu.

Keraminės čerpės namams

2015-11-26
Keraminės čerpės pasirenkamos dėl daugelio priežasčių, kadangi namuose jas galima panaudoti įvairiapusiškai. Žinoma, dažniausiai pasirenkamos tuomet, kai norima pakeisti namo stogą. Tai gali būti pats tvirčiausias ir pats geriausias pasirinkimas.

Biologiniai valymo įrenginiai: švaru ir kokybiška

2015-11-25
Saugoti gamtą yra labai svarbus žmonijos veiksnys. Prie jos teršimo mes prisidedame labai dideliais mastais, tad tuo pačiu privalome būti užtikrinti, kad darome viską, jog jos priežiūra taip pat bus kuo efektyvesnė. Biologiniai valymo įrenginiai yra viena iš tokio pobūdžio alternatyvų apie kurią galima išgirsti vis daugiau informacijos padėsiančios apsispręsti, ar tai reikalingas ir rekomenduotinas pasirinkimas.

Nagų grybelis: kaip jo išvengti?

2015-11-23
Nagų grybelis yra ypač nemalonus susirgimas: jo metu ne tik lydi nemalonūs pojūčiai, bet ir pasikeičia nagų išvaizda, tad apie atvirą avalynę belieka tik pasvajoti. Na, o tuo atveju, jei ši liga nebus gydoma laiku, pasekmės gali būti ir dar skaudesnės. Ir vis dėlto, labai svarbu ne tik laiku suspėti gydyti ligą, bet ir elgtis taip, kad būtų užkirstos visos įmanomos galimybės susirgti šia liga. Kaip to išvengti?

Elektriniai prietaisai: pirkimas ir nuoma

2015-11-17
Šiuolaikinės technologijos, elektros prietaisai, įvairiausios inovacijos prisideda prie kur kas paprastesnio mūsų gyvenimo kūrimo. Jeigu jums iškilo poreikius tokius turėti – labai svarbu nuspręsti, koks reikalingas labiausiai, kad žinodama poreikius paprasčiau atrastumėte tinkamiausią variantą.

Vandentiekio filtrai: kaip išsirinkti geriausią ir ką reikia žinoti apie montavimą?

2015-11-16
Visi norėtų buityje naudoti tik kokybišką vandenį, juk būtent nuo priklauso daugelis kitų procesų. Tačiau vandens kokybė ne visada būna tinkama, todėl kartais prireikia pagalbinių priemonių, viena iš jų - vandens filtrai. Taigi, šį kartą apie tai, kaip jį išsirinkti ir kur montuoti.

Pristatomi kaminai: privalumai ir ypatumai

2015-11-12
Kokiais atvejais dažniausiai montuojami pristatomi kaminai, kokie jų privalumai ar trūkumai?

Lentynų idėjos namams

2015-11-11
Svajojate atnaujinti namų interjerą ir ieškote įdomaus, nestandartiško sprendimo, kaip gražiai susidėti nemažai daiktų, kurių nesinori slėpti? Geriausiu sprendimu gali tapti... lentynos!

Kaip viename kambaryje įrengti atskiras vaikų erdves?

2015-11-04
Nuosavas kampelis namuose - būtina sąlyga, jog gerai jaustumėmės. Jei galimybės neleidžia kiekvienam vaikui įrengti atskiro kambario, pasistenkite sukurti jaukias individualias erdves, atžaloms gyvenant viename kambaryje.

Kodėl plastikiniai langai yra geriausias pasirinkimas?

2015-10-28
Visos galimybės gyventi šiltai ir jaukiai yra jūsų rankose. Pasinaudokite jomis ir džiaukitės plastikiniais langais, kurie šiuo metu labai mėgiami dėl savo funkcionalumo.

Atnaujinkime namus be didelių išlaidų

2015-10-27
Namus atnaujinti galima ir neišleidžiant labai daug pinigų, tereikia pasitelkti vaizduotę ir nebijoti eksperimentuoti.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lovą?

2015-10-26
Lova – tai turbūt svarbiausias baldas mūsų namuose, kadangi būtent čia mes ilsimės ir miegame, tad nuo to priklauso mūsų savijauta. Apie ką būtina pagalvoti renkantis šį baldą?

Kokią stogo dangą pasirinkti savo namams?

2015-10-26
Šiuo metu yra keturios populiariausios stogų dangos, kurios turi skirtingus privalumus ir trūkumus. Padėsime išsirinkti tinkamiausią.

Kaip sutaupyti vietos įrengiant namus?

2015-10-19
Ne kiekvienas galime pasigirti itin dideliais namais, kur turime daug atliekamos vietos ir galime jaustis patogiai. Kaip įsikurti mažoje erdvėje, jog nesijaustume suvaržyti?

Kodėl namų šildymui verta pasirinkti ekologišką šildymą?

2015-10-08
Jau šią ar artimiausią savaitę šalyje bus įjungiamas šildymas, sukėlęs daug diskusijų. Kokią sistemą reikėtų montuoti siekiant geriausių ekonomiškų ir ekologiškų rezultatų?

Geologinių tyrimų svarba naujo namo statyboje

2015-09-29
Geologai, kurie atlieka geologinius tyrimus, prisiima atsakomybę ir siekia būsimiems gyventojams užtikrinti, kad jų namas stovės tvirtai ir nemalonių netikėtumų rizika bus minimali. Pasidomėkime pamatų įrengimo ir grunto tyrimo procesais detaliau.

Geras namas prasideda nuo kokybiškų pamatų

2015-09-29
Statant naują namą, iškyla daugybė klausimų – kaip tinkamai pastatyti sienas, kaip prisijungti prie centrinės kanalizacijos, kaip turi pravesti lauko inžineriniai tinklai ir, be abejo, kokia būtų tinkamiausia stogo danga. Šį kartą pakalbėsime apie namo pamatus: ką turėtų atlikti kiekvienas profesionalus statybininkas, kad namo pamatai būtų iš tiesų kokybiški.

Vidaus durų pasirinkimo galimybės

2015-09-25
Vidaus durims keliami mažesni reikalavimai negu renkantis gaminius eksploatavimui lauke. Tad įsigyjant vidaus duris galima laisviau varijuoti, priklausomai nuo individualių poreikių ir kuriamo interjero dizaino. Kokia šiuo metu yra vidaus durų rūšių pasiūla ir kokiomis savybės jos pasižymi?

Planuojantiems keisti langus: kokius pasirinkti?

2015-09-18
Langai - vienas svarbiausių pastato elementų, kuris yra atsakingas už šilumos išsaugojimą. Kaip pasirinkti geriausiai Jūsų lūkesčius atitinkančią langų rūšį?

Kaip išsirinkti tinkamus baldus savo virtuvei?

2015-09-09
Ketinate išsirinkti naujus baldus savo virtuvei? Naujų namų interjero projektavimas gali būti sudėtingas procesas, tačiau taip pat ir malonus – viskas priklauso nuo to, ar tinkamai rinksitės ir nedarysite tų klaidų, kurias daro nepatyrę pirkėjai.

Kaip parinkti tinkamus baldus moksleivio darbo vietai?

2015-08-27
Rugsėjo pirmoji jau ne už kalnų ir vis arčiau artėjant naujiems mokslo metams, pats laikas susirūpinti, kur jūsų mažasis mokslinčius sėdės ir galės mokytis. Tikrai neužtenka nupirkti jam pačią pigiausią kėdę ar tiesiog gražaus dizaino stalą – labai svarbu pasirūpinti, kad vieta būtų patogi sėdėti – tuomet darbo vieta bus saugi, o vaikas jausis patogiai ir jam tai padės tinkamai augti tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Nuosavo būsto įsigijimas: į ką atsižvelgti?

2015-08-27
Nekilnojamo turto įsigijimas kiekvienai šeimai yra džiugus momentas, ypač jei tai individualus namas su nuosava kiemo erdve. Parduodami namai yra įvairių dydžių, išplanavimo, jų statybai naudojamos skirtingos medžiagos, kurių įvairovė labai didelė. Kad džiaugsmas neilgai trukus nevirstų slegiančiu nerimu ir liūdesiu, prieš perkant namą būtina įvertinti kelis svarbius aspektus.

Tobulas miegamasis mūsų poilsiui

2015-08-21
Miegamojo kambarys – vienas maloniausių kambarių, kuriame galime visiškai pailsėti ir atsipalaiduoti. Pabodo senasis jo interjeras ar kai kurios detalės? Sugalvokime, ką nors įdomaus bei praktiško, ir atnaujinkime jį!

Kuriame jaukų balkoną

2015-08-12
Balkonas – dažnai tinkamai neišnaudojama namų vieta, kurią prisijaukinus turėsite puikią individualią erdvę poilsiui.

Idėjos vonios atnaujinimui

2015-08-07
Vonios kambaryje dažniausiai pradedame ir užbaigiame savo dienos ritualus: ryte pasiruošiame naujai dienai, o vakare čia puikiausia vieta atsipalaiduoti. Kad visa veikla taptų dar malonesnė, pateikiame praktiškų ir nesunkiai įgyvendinamų idėjų, kurios pagražins vonią.

Praktiškos ir nesunkiai įgyvendinamos idėjos virtuvei

2015-07-31
Virtuvėje praleidžiame daug laiko, kurio galėtume sutaupyti, jeigu kai kurie dalykai būtų įrengti taip, kaip mums patogiau. Štai keletas idėjų, kurios palengvins darbą virtuvėje, leis sutaupyti vietos ir padės palaikyti tvarką.

Dvidešimt būdų papuošti savo namus, išleidus vos kelis eurus

2015-07-23
Kapitalinis remontas - brangus malonumas. O ypač nesinori leisti daug pinigų, kai gyveni nuomojamame bute. Neprarandantiems vilties papuošti savo aplinką, tačiau turintiems labai ribotą biudžetą, padės kelios paprastos idėjos.

Shabby chic interjero dizaino idėjos Jūsų namams

2015-07-14
Paslaptimi, romantika ir prabanga delkiančio Shabby chic interjero dizaino idėjos Jūsų namams.

Kelios paprastos idėjos, kad Jūsų būstas atrodytų nuostabiai

2015-07-07
Mus žavi nepakartojamai apstatytų kambarių nuotraukos internete, o juk susikurti gražų, savitą interjero dizainą nėra labai sudėtinga, jei žinai mažas paslaptis.

Mažas darželis Jūsų bute

2015-06-26
Ką daryti tiems, kas įprato parduotuvėse pirkti nuplautas morkas ir fasuotus žalumynus? Auginti juos bute!

Kaip nesuklysti renkantis namų apšvietimą?

2015-06-05
Mūsų šalyje, kur saulės šviesa ir šiluma galime pasidžiaugti tikrai ne didžiąją metų dalį, o sulaukiame daugiau niūrių, apsiniaukusių dienų, namų apšvietimas yra labai svarbus.

Saugus būstas, arba kam reikalinga signalizacija

2015-06-04
Tenka pripažinti, kad spynos jau seniai yra simbolinė apsauga nuo nepageidautino vagių vizito, o masyvios duris ne atbaido, o priešingai – pritraukia lengvo pelno besivaikančiuosius, lyg sakydamos, jog bute gyvena pasiturintys šeimininkai. Tačiau ką gi daryti?

Labai užsispyrę pastatai

2015-05-05
Miestai besivystančioje Kinijoje sparčiai auga, o naujų gyvenamųjų rajonų skaičius didėja. Namai statomi chaotiškai, vienas po kito, dažnai neatsižvelgus į tai, kas buvo jų vietoje. Tačiau kartais naujo gyvenamojo rajono kelyje atsiranda "namas vinis" – pastatas, kurio savininkai priešinasi jo griovimui ir lieka jame gyventi nepaisant nieko, dažnai be vandens ir elektros energijos.

8 pavėsinių idėjos

2015-04-14
Artėjant vasarai vis daugiau laiko praleidžiame lauke, o vasaros metu būti gryname ore norėsis dar labiau. Jeigu turite vietos savo nuosavo namo ar sodo kieme, galite įsirengti pavėsinę.

6 šiuolaikiniai būdai auginti maistą namuose

2015-03-18
Pačiam išsiauginti savo maistą - tai seniai pamirštas, tačiau unikalus malonumas. Dabar verslininkai siūlo įvairius būdus išbandyti savo jėgas smulkiajame ūkininkavime tiesiog namuose, tad daržo nebūvimas nėra pasiteisinimas neauginti daržovių, vaisių, salotų ar grybų.

Efektyvi kova su dulkėmis: specialistų patarimai

2015-02-11
Vienas nemėgstamiausių namų ruošos darbų yra dulkių valymas. Neretai kova su dulkėmis atrodo beprasmė – vieną dieną jas nušluostome, kitą – stebimės nauju dulkių sluoksniu. Kad ir kokių priemonių imsitės, turime jus nuvilti – visam laikui dulkių neatsikratysite, tačiau pateikiame kelis praktinius patarimus, kurie padės sumažinti jų kiekį.

Patalpų vėdinimas šaltuoju metų laiku

2015-01-13
Orams vis labiau vėstant, skubame į šiltus ir jaukius namus. Deja, mėgaudamiesi komfortu, pamirštame, kad nevėdinamoje patalpoje kvėpuojame užterštu, t. y. mūsų sveikatai, imunitetui ir gerai savijautai pavojingu, oru. Atlikti tyrimai patvirtino, kad oras kambaryje gali net keliasdešimt kartų viršyti oro taršą lauke.

20 idėjų, kaip per Kalėdas papuošti savo kiemą

2014-12-16
Artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems visi stengiamės paruošti šventėms ir savo aplinką. Kiekvienas siekia, kad namai taptų tikra Kalėdų šventove – puošnūs ir originalūs, skleidžiantys šilumą ir jaukumą. Įvairiausios kalėdinės dekoracijos puošiančios artimiausią mūsų aplinką Kalėdų laikotarpiu padeda sukurti šventinę pakilią laukimo atmosferą.

Kaip šildymo sezonu drėkinti sausas patalpas?

2014-11-27
Vis didesniais žingsniais artinantis žiemai įsibėgėjo ir patalpų šildymo sezonas. Neretai butuose radiatoriai užuot būtų šildomi normaliu režimu tiesiog degte dega. Šildymo prietaisai iš gyvenamųjų patalpų išgarina labai daug drėgmės ir oras tampa itin sausas. Gydytojų teigimu, itin sausa ir dulkėta aplinka sudaro palankias sąlygas paūmėti alerginei slogai, galvos skausmams, lėtiniam spazminiam bronchitui, dermatitui, egzemoms ir kitoms įvairioms ligoms.

Kaip kovoti su graužikais namuose?

2014-11-13
Kai gerokai atšąla orai ne vienas būsto savininkas susiduria su didele problema – pelėmis ir žiurkėmis. Šie graužikai ieškodami maisto ir šilumos ima skverbtis į gyvenamuosius plotus, o jų sukelta žala ir apskritai buvimas šalia nedžiugina nė vieno. Nepaisant didelio diskomforto, pelės ir žiurkės taip pat gali pernešti įvairias sunkias ligas.

Aukščiausios klasės namai: reikalavimai ir galimybės

2014-10-22
Visuomenėje vis garsiau kalbama apie ateities namus ir jų privalumus, kurių didžiausiu laikomas statinio energetinis naudingumas. Kad pastatas gautų aukščiausios klasės, t. y. A, A+ arba A++ energetinės klasės sertifikatą, reikia atlikti oficialius sandarumo testus, kurių rezultatus gali patvirtinti tik akredituotos ir patikimos įmonės.

Įstiklintas balkonas – saugesni ir jaukesni namai

2014-10-08
Su kiekviena diena orai vis labiau vėsta. Jei jūs gyvenate daugiabutyje ir turite neįstiklintą balkoną, laikas, kai į jį galite eiti be batų ir striukes eina į pabaigą. Be to sulig pirmaisiais krituliais iš balkono jums reikės išnešti arba uždengti drėgmei neatsparius daiktus. Norint tokių sunkumų išvengti rekomenduojama balkoną įsistiklinti. Jeigu jau nutarėte tai padaryti, reikia žinoti tam tikrus dalykus. Šiame straipsnyje ir norime aptarti skirtingas balkono stiklinimo sistemas, rėmų tipus ir stiklus.

Liejama grindų danga: praktiška, originalu ir stilinga

2014-10-01
Liejamos grindys – tai šiuolaikiška ir moderni grindų įrengimo technologija, taikoma tiek pramoninės paskirties pastatams, tiek kasdienio naudojimo patalpoms – ši danga jau spėjo įgyti konkurencinį pranašumą prieš linoleumą, parketą ir keramines plyteles. Liejamos grindys išsiskiria itin dideliu atsparumu mechaninėms apkrovoms ir chemiškai agresyviems elementams.

Kaip išvengti pelėsio vonioje?

2014-09-10
Atėjus drėgnesniems orams ne vienuose namuose atsiranda pelėsis. Jis jokioje patalpoje nėra malonus ir laukiamas svečias, o jeigu jis jau įsimetė, panaikinti pelėsį gali būti labai sudėtinga. Norint tai padaryt išleidžiama daugybė pinigų, o norimo rezultato vis tiek retai kada pasiekiama.

Grindinis šildymas. Ką reikia žinoti?

2014-08-27
Žinoma, kad šildomos grindys būdavo rengiamos dar senovės romėnų pirtyse – termose. Šiltas grindų paviršius jau seniai nėra vien tik turtingų žmonių privilegija. Naujos technologijos, šiuolaikinės medžiagos bei patirtis šį šildymo tipą padarė gana nesunkiai ir ne itin brangiai įrengiamu ir vidutiniam namų ūkiui. Be to, grindinis šildymas nėra vien tik maloni smulkmena, suteikianti galimybę vaikščioti basomis. Šiandien tinkamo galingumo grindis šildanti sistema gali pakeisti net ir radiatorius.

Kokį oro kondicionierių įsirengti namuose?

2014-08-19
Į vėsią patalpą įžengti iš svilinančio karščio yra vienas iš vasaros malonumų, dažniausiai tenkantis miesto gyventojams. Jį patirti padeda patalpose esantys oro kondicionieriai. Anksčiau jie buvo statomi tik visuomeninės paskirties ar komercinėse patalpose, tačiau bėgant laikui tai po truputi keičiasi ir žmonės siekdami kuo didesnio komforto oro kondicionierius įsirengia ir savo namuose.

Buto užliejimas – itin dažnai pasitaikanti problema

2014-07-17
Greičiausiai sunkiai rastume tokių, kurie nesusidūrė su problemomis, kai jie užliejo kaimynų butą arba kai patys buvo užlieti. Visų pirma užliejimas pasireiškia drėgnomis buto lubomis bei sienomis ir visur sklindančiu drėgmės kvapu. Po šio nemalonaus incidento kiekvienas, kuris buvo apdraudęs savo nekilnojamą turtą, susiduria su sunkumais mėginant gauti kompensaciją iš savo draudimo bendrovės.

Kaip įsirengti terasą?

2014-06-17
Terasa asocijuojasi su maloniu poilsiu ir smagiomis akimirkomis. Be to, tinkamai įrengta terasa eksterjerui suteiks išskirtinio žavesio. Nors įrengimo darbus rekomenduojama patikėti profesionalams, vis dėlto skirdami šiam tikslui daugiau laiko, netrukus galėsite džiaugtis ir savo pačių rankomis sukurta užuovėja. Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad terasa – gana sudėtingos konstrukcijos statinys, todėl statybų eigą būtina kruopščiai apgalvoti. Iš tiesų apie terasą reikėtų pagalvoti pradėjus namo projektą.

„Protingas namas“ – elektroninės statinių valdymo sistemos ir jų galimybės

2014-06-10
Modernizacija skatina permąstyti santykį su tradicijomis. Augant komforto poreikiui, pasigirsta vis daugiau kalbų apie elektronines statinių valdymo sistemas. „Protingas namas“, dar vadinamas „intelektiniu būstu“, suteikia galimybę paprastai ir greitai valdyti namo apšvietimą, elektros ir vandens tiekimą, šildymo įrenginius, oro vėdinimo ir kondicionavimo įrenginius, buitinę techniką, žaliuzių ir užuolaidų sistemas, automatinius vartus ir durų spynas, vaizdo ir garso aparatūrą, apsaugos sistemas, vaizdo stebėjimo kameras ir kitus įrenginius.

Lauko židinys: pasirinkimo galimybės

2014-06-06
Vasarai pagaliau pasiekus mūsų namus, vis daugiau laiko praleidžiame kieme. Čia malonu pailsėti po sunkios darbo dienos ir praleisti laiką su draugais. Siekdami suteikti aplinkai daugiau jaukumo, statome lauko židinį. Tiesa, apsiriboti keliais standartiniais modeliais nereikėtų. Šiandien turite išskirtinę galimybę eksperimentuoti ir ieškoti visus jūsų lūkesčius atitinkančio gaminio.

Laikas taisyti langų montavimo ydas

2014-05-07
Vertinant langų montavimo kokybę dera konstatuoti: augant nekilnojamojo turto projektų plėtotojų sąmoningumui ir pačių montuotojų profesionalumui, didėja ir teisingai, su būtinais izoliacijos sluoksniais, sumontuotų langų skaičius. Bet tai neguodžia gyvenančiųjų seniau statytuose namuose, pagaliau – pasikeitusiųjų langus prieš penkerius ar daugiau metų, kai izoliacinių medžiagų naudojimas montuojant langus daugeliui atrodė tik pinigų švaistymas.

Skysti tapetai: privalumai, trūkumai ir pasirinkimo galimybės

2014-05-06
Skysti tapetai yra natūrali sienų ir lubų danga, gaminama iš medvilnės, šilko, celiuliozės ir įvairių mineralų. Šių tapetų panaudojimo galimybės itin plačios. Jie gali puošti tiek biurą, restoraną, mokyklą ar kitą viešąją įstaigą, tiek gyvenamąją patalpą: svetainę, vonią ar laiptinę.

Senų medinių grindų atnaujinimas

2014-05-02
Grindys, pagamintos iš medienos masyvo, yra jaukios, ekologiškos, tačiau ne itin ilgaamžės. Nepaisant to, medinių senų grindų nereikėtų skubėti keisti naujomis. Žmonės, kurie daugybę metų grindis dažė tamsiomis spalvomis, greičiausiai net neįtaria, koks grožis slypi po storu dažų sluoksniu. Jį nuėmus, lentas nušlifavus ir nulakavus, galėsite ne vienerius metus džiaugtis įspūdingo grožio grindimis.

Sūpynės savam kieme – pramoga ir vaikams, ir suaugusiems

2014-04-01
Orams vis šylant, kiekvienas kuo daugiau laiko stengiamės praleisti lauke. O jei dar turite savo nuosavą kiemą, galite ten prisikurti daugybę smagių pramogų. Viena jų – supynės. Juk tikriausiai kiekvienas pamena šią, bene smagiausią, vaikystės pramogą. Net ir suaugus jomis pasisupti labai smagu. Tereikia kokybiškai jas įsirengti, o tai padaryti padės metalinės konstrukcijos bei daugybė kitų veiksnių.

Kokie yra pagrindiniai nuotekų valymo įrenginių pranašumai

2014-03-17
Nuotekų valymo įrenginiai dažniausiai yra reikalingi tuomet, kai jūs gyvenate tokioje vietovėje, kur nėra jokios galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos. Tuomet jūsų namui reikia individualaus sprendimo, kuriuo būtų galima nesunkiai gauti naudos – jūsų biologinės atliekos turi būti pašalintos užtikrintai ir saugiai, o jeigu įmanoma, taip pat ir perdirbtos.

Kaip valyti langus?

2014-03-13
Kiekviena šeimininkė žino, kad net ir atsakingai išblizginta patalpa neatrodys švari, jei langai bus dulkėti, dėmėti ar nešvarūs. Vis dėlto net ir žinodami šį faktą, langų valymą dažniausiai atidedame kitam kartui – stiklų blizginimas reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir laiko, o rezultatu mes vis tiek nesidžiaugiame. Norėdami didžiuotis nepriekaištingai spindinčiais stiklais, privalome prisiminti kelias laiko patikrintas taisykles.

Iš kur atsiranda pelėsis ir kaip su juo kovoti?

2014-02-28
Greičiausiai ne vienas esame susidūrę su sienas bjaurojančiais ir itin nemalonų kvapą skleidžiančiais pelėsiais. Tai parodo pamėlynavimas, pažaliavimas, taip pat sienų lupimasis ar juodi taškeliai ant lubų. Tai mikroskopiniai augalai: grybeliai, parazitai.

Būsto remontas: ką būtina žinoti?

2014-02-18
Daugeliui žmonių, nusprendus susiremontuoti būstą, iškyla daugybę klausimų, kurių svarbiausias: nuo ko pradėti? Specialistai pataria visų pirma nuspręsti ir aiškiai sau įsivardyti, kodėl remontas yra atliekamas ir kokio rezultato yra tikimasi, t. y. ar norėsite viską pakeisti iš esmės, ar koncentruositės ties keliais interjero pokyčiais.

Stoglangis – langas į dangų jaukiuose namuose

2014-02-12
Stoglangiai kiekvieniems namams suteikia ypatingo jaukumo. Juk kaip malonu prieš užmiegant žvelgti į žvaigždėta dangų… Prieš pradedant rinktis stoglangį reikia pradėti nuo trijų esminių vertinimo kriterijų. Visų pirma įvertinkite, kiek stoglangis energiškai yra efektyvus, tiksliau, kiek šilumos jis išleis iš patalpos, taip pat, kokį garantinį laiką stoglangiui suteikia gamintojai – nuo to gali priklausyti paties stoglangio kokybė, ir, be abejo, kokia yra stoglangio kaina.

Terasa – jaukiems pasisėdėjimams lauke

2014-01-23
Pavargusiems po ilgų darbo dienų ir išsiilgusiems ramaus poilsio akimirkų namuose puikus pasirinkimas yra terasa. Joje galima ne tik jaukiai paskaityti knyga, bet ir papietauti su šeima ar draugais, išgerti rytinės kavos puodelį, papusryčiauti ir linksmai praleisti laiką. Be to, tai puiki galimybė ilgiau pabūti lauke.

Pirtis po namų stogu – patogu ir praktiška

2014-01-16
Dažnai išgirstame, kad lietuviai patys save linkę priskirti šiauriečiams. Šį teiginį įrodo ir tai, kad daugumai iš mūsų visada labai malonu pasikaitinti geroje pirtyje. Skandinavijos šalyse pirtis ir jos procedūros dažniausiai būna įskaičiuotos į viešbučio kainą. O Suomijoje pirtys yra tokios populiarios, kad dauguma žmonių jas turi savo namuose.

Laminatas ar medinės grindys

2013-11-11
Grindų klojimas - tai ilgalaikė investicija, todėl nenuostabu, kad kapitalinio remonto metu dažnam patalpų savininkui kyla klausimų kokią dangą pasirinkti.

Kaip sumažinti šildymo kainas?

2013-11-08
Nors atsakymu į šį klausimą turėtų užsiimti Lietuvos valdžios atstovai, pataikaujantys šilumos tiekėjams monopolininkams, tačiau žmonės, žiemos periodu vos išgalintys susimokėti už šildymą, savo jėgomis taip pat galėtų šį tą pakeisti.

Vandens filtrai – ar tikrai jie reikalingi mieste?

2013-11-08
Jau keletą metų Lietuvoje aktyviai nagrinėjamas ekologiškas gyvenimo būdas, renkantis įvairias mitybos ir sveikos gyvensenos alternatyvas. Švarus geriamasis vanduo - taip pat opi tema, grindžiama tuo, jog žmogaus organizmą sudaro apie 68-70 procentų vandens.

Tapetai ar dažytos sienos?

2013-11-08
Kaip žinia, kiek žmonių - tiek nuomonių. Ir, ko gero, kiekvienoje srityje visuomet atsiras oponuojančių ir galinčių pateikti savų argumentų. Neretai tai bus subjektyvus pasirinkimas arba pasirinkimas, tinkantis tam tikromis aplinkybėmis.

Išorės apšvietimo idėjos

2013-09-26
Artėjant tamsiajam metų laikui, dauguma žmonių pradeda ilgėtis šviesos. Tamsa žmogų veikia slopinančiai, sumažėja jo darbingumas, prastėja nuotaika. Todėl šiuo metu dažnai pasirenkamos kelionės į šiltuosius kraštus ar ieškoma kitų būdų nuotaikos praskaidrinimui.

Ar viską žinojote apie plyteles?

2013-09-26
Plytelės - tai viena populiariausių vonios bei virtuvės grindų ar sienų dangų. Jos taip pat naudojamos ir klojant koridorius ar kitas patalpas, kuriose yra didelis judėjimas ar kurias norima apsaugoti nuo aplinkos poveikio.

Patarimai kaip sutvarkyti namų aplinką

2013-09-26
Kiekvienam iš mūsų maloniau būti gražioje ir išpuoselėtoje aplinkoje. Tokią aplinką norime susikurti ir savo namuose bei šalia jų. Įsigijus sodybą ar pradedant įsirengi namą nedideliame sodo sklype, kyla klausimų kaip apželdinti tuščius plotus, kaip suderinti augalus, kokias augalų rūšis pasirinkti, kaip šalia namo susikurti savo nedidelę poilsio oazę.

Stogo dengimas - patarimai žaliems

2013-09-26
Namo stogas yra svarbi namo konstrukcijos dalis, funkcionuojanti ne tik kaip apsauga nuo kritulių, tačiau užtikrinanti ir šilumos sulaikymą. Tad tam, kad stogas būtų maksimaliai efektyvus, reikalinga tinkama stogo konstrukcija.

Baseino įrengimas ir priežiūra

2013-08-14
Jau nuo senų laikų vanduo buvo ne tik gyvybės šaltinis, bet ir atgaiva sielai. Dar ir dabar žmonės stengiasi pasistatyti namus šalia ežero, upės ar kito vandens telkinio. Jei galimybių gyventi šalia vandens nėra, visuomet galima įsirengti baseiną kieme ar namo rūsyje ir mėgautis vandens malonumais.

Kaip mažoje patalpoje sukurti erdvės pojūtį

2013-08-14
Didėjant komunalinių paslaugų kainoms ir ypač kainoms už šildymą, naujai besikuriančios šeimos ar tiesiog nenorintys išlaidauti žmonės, apsigyvenimui vis dažniau renkasi mažesnio ploto butus. Ir iš tiesų toks pasirinkimas pasitvirtina, mat miestų gyventojai didžiąją laiko dalį praleidžia darbuose, tad mėgautis namų aplinka belieka tik savaitgaliais ar šventinėmis dienomis.

Butų nuoma - 7 patarimai dėl NT agentūrų tarpininkavimo paslaugų

2013-07-16
Kiekvienais metais vasaros laikotarpiu, į aukštąsias mokyklas stojantiems abiturientams pradedant šturmuoti didžiuosius Lietuvos miestus, susiduriama su įvairiomis nuomai skirto nekilnojamojo turto problemomis. Viena opiausių - nuomojamų būstų kainos, būstų pasiūlos kiekis ir papildomi mokesčiai norintiems išsinuomoti kambarį ar butą.

Būsto remontas - 5 patarimai kaip elgtis, kad neliktumėte kvailio vietoje

2013-07-16
Žmonės, susiduriantys su būsto remonto paslaugas teikiančiomis įmonėmis dažnai nežino ko tikėtis, kalbant apie paslaugų ar medžiagų, reikalingų remontui kainas. Taip pat sunkiai nutuokia kiek jų būsto remontas gali užtrukti, kada jį geriausia pradėti ir kaip įvertinti kada paslaugos atliktos kokybiškai ir kada ne. Taigi, pateikiame 5 patarimus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti planuojant remonto darbus.
Uždaryti
Uždaryti