Straipsniai » Interjero dizainas » Vonios kambarys – sielos atspindys

Vonios kambarys – sielos atspindys
2013-07-12

Įsirenginėdami būstą dauguma žmonių labai daug dėmesio skiria vonios kambario įrengimui. Vonia – tai itin asmeniška erdvė, kurioje norisi jaukumo, intymumo. Žmonės, gyvenantys standartiniuose butuose, dažnai susiduria su erdvės trūkumu vonios kambaryje. Tokiu atveju pagrindiniu vonios įrengimo tikslu tampa siekis maksimaliai išnaudoti turimą erdvę ir bent optinėmis priemonėmis ją padidinti. Pagrindinės priemonės, kuriomis didinama erdvė – vonios kambario ir tualeto sujungimas, dušas vietoje įprastos vonios, šviesios spalvos, veidrodžių atspindžiai.

Itin aktualus klausimas įrengiant vonią – kokį dizainą rinktis? Kaip teigia interjero dizaino specialistai, jau nebėra madinga vonios interjerą derinti su viso buto ar namo interjeru. Taigi vonios įrengimas tėra fantazijos, skonio ir finansinių galimybių reikalas. Šiuo metu bene populiariausi yra minimalistinio ir vintažinio stiliaus interjerai. Vintažinis stilius labai puošnus, gausus dekoracijų ir papuošimų, tačiau netinkamai pritaikytas gali būti šiek tiek sunkokas ar niūrus. Norint įsirengti vintažinio stiliaus vonią, rekomenduojama, kad vonios kambarys būtų didesnis, nes margos Viktorijos laikų plytelės, puošnios ir raitytos vonios kojelės, masyvūs veidrodžiai auksiniuose rėmuose optiškai sumažins ir taip nedidelę erdvę. Minimalistiniame stiliuje dažniausiai vyrauja balta, mėlyna, melsva spalvos, kurios asocijuojasi su švara, tvarka, veikia raminamai ir atpalaiduojamai, taip pat praplečia nedidelę erdvę. Interjero dizaineriai rekomenduoja vonios kambario neperkrauti spalvomis, nes taip bus sukurtas netvarkos įspūdis bei sumažės erdvės pojūtis. Norintiems pagyvinti šaltų spalvų minimalistinį interjerą siūloma pakabinti spalvotų rankšluosčių ar tiesiog pamerkti gėlių. Vis labiau populiarėja ir vadinamasis eko dizainas. Eko dizaino pagrindiniai bruožai yra šie: vonios baldai, apdaila, aksesuarai turi būti iš natūralių, aplinkai draugiškų medžiagų, vyrauja šilti ir natūralūs žemės, žalumos atspalviai. Be abejonės, aklai vaikytis mados tendencijų nereikėtų, nes jos keičiasi gana dažnai, o vargu, ar atsiras norinčių kasmet iš naujo daryti remontą. Aktyviai besidomintys vonios kambario tendencijomis žino, kad italų santechnikos gaminiai stiliaus pajautimu ir elegancija gerokai lenkia kitų šalių atstovus, tad, jei norite tikrai stilingos vonios – italų produkcija kaip tik jums.

Kitas galvos skausmą keliantis dalykas – tai tinkamas santechnikos, apdailos ir kitų medžiagų gamintojo pasirinkimas. Iškyla dilema: geriau rinktis pigesnį daiktą, ar žinomos firmos ir tikrai kokybišką? Įsigijus pigesnį maišytuvą ar praustuvę natūralu, kad jis nebus ilgaamžis. Tačiau perkant pigesnius vonios baldus, aksesuarus ir juos dažniau keičiant paprasčiau eiti koja kojon su mada. Siekiantys kokybės žmonės negaili pinigų klasikiniams, žinomų firmų gaminiams ir yra užtikrinti, jog tai tikrai ilgalaikė investicija. Bet, kaip siūlo ekspertai, tikrai neverta taupyti vonios plytelėms ir kitoms apdailos medžiagoms. Įsigijus pigias plyteles, tikėtis aukščiausios kokybės neverta, todėl visuomet yra rizika, kad jos bus neatsparios nuolatinei drėgmei ar įskils nuo menkiausio sutrenkimo. Tarp patikimiausių ir kokybiškiausių plytelių gamintojų jau ne vienerius metus atsiduria Vokietijos ir Italijos plytelių gamintojai, kurie jau yra pelnę klientų pagarbą ir pasitikėjimą.

Taigi apibendrinant galima teigti, kad tinkamas vonios įrengimas – tai nelengvas uždavinys, kurį įgyvendinant vertėtų kliautis ne tik savo nuomone, bet ir pasitelkti į pagalbą profesionalą. Siekiant kvalifikuotų patarimų, galima susisiekti su voniavonioje.lt komanda. 


Įmonių katalogas

Apšvietimo sistemos, įrengimas Baldai
Buitinė technika Durys
Interjero detalės Langų dekoras
Medžiagos baldų gamybai Specialiosios paskirties baldai
Šviestuvai, šviestuvų salonai Valymo įrenginiai

 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti