Straipsniai » Interjero dizainas » Kaip jaukiai įsirengti namus po vestuvių?

Kaip jaukiai įsirengti namus po vestuvių?
2014-12-05

Namuose kiekvienas praleidžia daugiausiai laiko. Tai vieta, kur žmogus nori ir turi jaustis geriausiai – čia jis gali būti savimi, jam nereikia niekuo apsimesti, o jį supa tik patys artimiausi ir mylimiausi žmonės, spinduliuojantis meile ir supratingumu. Kuomet atšoksite savo vestuves ir grįšite į kasdienį gyvenimą, jūs susidursite su maloniais ir labai reikšmingais rūpesčiais: kaip įsirengti jaukius namus, kad galėtumėte gyventi su savo sutuoktiniu harmonijoje ir puoselėti pasitikėjimą vienas kitu ir nuoširdžią meilę? Atsakymas priklauso ir nuo jūsų charakterio, pomėgių, biudžeto ir be abejo nuo to, kaip rimtai į šį reikalą pažiūrėsite.

 

Kodėl žalia spalva jaunavedžių namuose vis populiarėja

Jaukios vestuvės tęsis jūsų namie. Interjero dizainerė Jovita pasakoja, kad per pastaruosius pusę metų turėjo galimybę įrengti namus net dvylikai jaunavedžių. Paklausėme šios namų dizaino ir interjero ekspertės apie tendencijas, kurios dabar skinasi kelią į populiarumą. Jovita mums teigė, kad vis daugiau jaunų porų renkasi žalią spalvą savo namuose:

„Žalią spalvą jaunavedžiai renkasi todėl, kad tai simbolizuoja naujo gyvenimo pradžią, vaisingumą, sąlytį su gamta. Iš savo pusės aš galiu pridurti ir tai, kad žalia spalva, ypač šviesiai žalia, neretai tinka sukurti ne tik natūralią aplinką, tačiau ir išplėsti erdvę, kuomet jos nėra daug. Su žalios spalvos dominavimu taip pat galima derinti ir itališką minimalistinį stilių, pavyzdžiui, jūsų salonas visai neturi būti apstatytas skirtingais, tarpusavyje nesusijusiais daiktais ir jums nereikalingais baldais. Kur kas gražiau atrodo kompozicija su gėlėmis, dekoratyviniais augalais ir keliais jums itin svarbiais ir mielais akcentais“.

Jeigu jūs turite ne itin erdvų butą, tačiau norėtumėte jausti didesnę erdvę, tuomet galima surasti itin gudrių sprendimų: pakabinamos lentynėlės yra vienos iš jų. Lentynėlės neužima daug vietos, negana to, jos atrodo moderniai ir ypač pasitarnauja, kadangi jūs turėsite kur sudėti visus savo drabužius, net jeigu jūsų trijų kambarių butas nesiekia nei 60 kvadratinių metrų.

Jeigu jūsų bute svetainė ir virtuvė yra sulietos į vieną kambarį, o jūs norėtumėte padidinti erdvę ir išskirti šiuos du kambarius, dizainerė jums patartų įsigyti baro tipo stalą, kuris yra ne tik praktiškas ir patogus, tačiau taip pat ir atskiria šiuos du kambarius, todėl jie greitai atrodys kaip dvi skirtingos erdvės. Virš baro – stalo puikiai tiks pora žaismingų šviestuvų, Be abejo, tiek salone, tiek virtuvėje galima įkomponuoti ir po papildomą apskritą stalelį lengviems užkandžiams ir meiliems pasišnekučiavimams. Jeigu jums taip pat patinka žalios spalvos tematika, tuomet salone galite pakabinti gražų paveikslą su gamtos motyvais – interjero dizainerė teigia, kad vertinant gražius paveikslus su gamtos motyvais visai nebūtina turėti daug ploto savo namie – neretai paveikslai tiesiog idealiai tinka vietoj žalios spalvos tapetų ar plytelių.

Be abejo, itin didelį dėmesį reikia skirti miegamajam. Tai jūsų asmeninė zona, meilės lizdas, tad labai svarbu, kad miegamasis atrodytų jaukiai ir romantiškai. Jaukūs namai – tai ne tik puikiai sukomponuotos interjero detalės, tačiau taip pat ir funkcionalumas – kiekvienas kambarys turi turėti savo paskirtį. Kad miegamasis atrodytų gyvybingas ir žaismingas, galima įsigyti spalvotą (geriausiai – šviesios spalvos spintą), taip pat galima pritaikyti nestandartinį šviestuvų sprendimą, pavyzdžiui, plačius žalius šviestuvėlius. Slankiojančios durys jūsų spintoje – taip pat puikus sprendimas, jeigu neturite itin daug vietos ir norite modernaus stiliaus namų. Negana to, nedidelės pakabinamos spintutės dabar vyrauja ir miegamajame, ir salone – tai vienas gudriausių šiuolaikinių minimalistinių sprendimų, padedančių sutaupyti vietos ir atverti naujas erdves savo namuose.

 

Ryškių spalvų gama

Visgi, interjero dizainerė Jovita paminėjo, kad kiti jaunavedžiai nori, jog jų jaukūs namai atrodytų itin spalvingai: „Iš tiesų, pastebėjau, kad vis rečiau jaunavedžiai renkasi blankias spalvas, jie nori ryškesnių akcentų. Taip greičiausiai yra dėl to, kad blankios, šviesios spalvos sukuria ramybės atmosferą, tačiau tuo pačiu turi ir neigiamą efektą – tokios spalvos nesukuria jūsų kambaryje nieko įspūdingo, kambarys gali atrodyti gana nykiai ir tuščiai.“

Kalbant apie svetainės kambarį, dizainerė pataria naudoti oranžinės, raudonos arba geltonos spalvos atspalvius. Svetainė dažniausiai tampa pirmuoju įspūdžiu apie namus, todėl natūralu, kad svetainė turi atrodyti jaukiai. Šviesūs geltonos arba oranžinės spalvos atspalviai sukurs idealiai jaukią namų erdvę, o jeigu savo bute turite tokių kambarių, kur šviesos iš lauko patenka labai mažai, tuomet ten taip pat verta pagalvoti apie šviesias ir ryškias spalvas, kadangi jos ne tik suteiks kambariui daugiau šviesos, tačiau ir praplės vizualinę erdvę.

Daugelis šiuolaikinių interjero dizainerių jums patars į buto svetainę įskiepyti ir porą kontrastingų detalių. Pavyzdžiui, šviesios spalvos minkšta sofa ir ryškiai raudonos pagalvėlės ant jos atrodys tikrai žaismingai ir atskleis jūsų namų charakterį. Interjero dizaineriai akcentuoja, kad pastaruoju metu didelę reikšmę namams teikia ir šviestuvai – nestandartinių formų, spalvingi ir ryškūs šviestuvai prideda šarmo ne tik svetainei, bet ir mažesniems kambariams.

Svarbiausia, kad į savo namus įdėtumėte dalelę širdies – apgalvokite, kas jums labiausiai patinka ir kas geriausiai primena apie jūsų rusenančią meilę. Visi jaukūs namai bus jaukiausi tada, kai juose bus bent pora interjero detalių, kurios sutuoktiniams turės išskirtinę reikšmę. Renkantis savo naujų namų stilių, nebijokite pasikonsultuoti su dizaineriais, kurie kartais gali suprasti, kokie namai jums bus jaukiausi jau po pirmo pokalbio su jumis – bendradarbiaukite ir rasite optimalų sprendimą, leisiantį jums džiaugtis pačiu šilčiausiu jūsų meilės židiniu – tobulais namais.

 

Nuotrauka: flickr.com
 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti