Straipsniai » Interjero dizainas » Kaip nesuklysti renkantis namų apšvietimą?

Kaip nesuklysti renkantis namų apšvietimą?
2015-06-05

 Mūsų šalyje, kur saulės šviesa ir šiluma galime pasidžiaugti tikrai ne didžiąją metų dalį, o sulaukiame daugiau niūrių, apsiniaukusių dienų, namų apšvietimas yra labai svarbus. Juk šviečiant saulei ar esant šviesiai dienai žmonės būna pakilesnės nuotaikos, darbingesni. Ne veltui gydant depresiją pasaulyje yra taikoma šviesos terapija, kurios naudą ir efektyvumą yra patvirtinę mokslininkai. Išsirinkti tinkamą namų apšvietimą kartais būna labai sunku, todėl žmonės kreipiasi į šios srities specialistus. Tačiau ir patys galime viską susiplanuoti, tereikia žinoti keletą svarbiausių dalykų.

Pirmiausia reikia atsižvelgti į kiekvieno kambario funkciją. Virtuvėje, vonios kambaryje patariama įrengti ryškų, o miegamajame ar koridoriuje verta pasirinkti jaukų apšvietimą, kuris neakins ir neišsklaidys miego. Tai pat svarbu turėti viziją, kaip atrodys Jūsų įrengti namai: kokios bus sienų spalvos, kur ir kokie baldai stovės, ką norėsite labiausiai pabrėžti, akcentuoti. Tinkamai parinkti šviestuvai gali padėti atskirti kambario zonas, regimai padidinti namų erdvę, apšviesti ir išryškinti norimas detales, sukurti jaukesnę aplinką. Dažniausiai norint pasiekti visų šių tikslų, neužteks vienos rūšies apšvietimo, tad geriausia derinti kelis variantus.

Pagrindinio, centrinio apšvietimo, kuris įrengiamas lubų centre, skleidžiama šviesa gali būti nukreipta žemyn arba retkarčiais – aukštyn. Pasirinkus pirmąjį variantą patalpoje būna labai šviesu, bet ant sienų ar kai kurių baldų krinta šešėliai. Aukštyn nukreipta šviesa suteikia patalpai jaukumo, bet kambaryje būna daug tamsiau. Norint viso to išvengti reikia įrengti papildomą apšvietimą. Tai gali būti toršerai arba ant sienų įrengti švietimo prietaisai. Jeigu įrengiate kambarį, kuriame planuojate dirbti ar vakare, po darbo, užsiimti mėgstama veikla, kuriai reikia pakankamai daug šviesos, pavyzdžiui, skaitymui, siuvimui, rašymui ir pan., tuomet reikia pasirūpinti itin geru apšvietimu.

Renkantis centrinį šviestuvą reikia atsižvelgti į kambario išplanavimą ir visą būsimą interjerą. Jei kambarys yra gana mažas, tuomet nereikėtų rinktis itin didelio šviestuvo. Masyvius švietimo prietaisus geriausia įrengti didelėse patalpose. Apie apšvietimą reikėtų galvoti dar prieš namų remontą ar jo pradžioje, nes kaip tik remonto metu patogiausia sutvarkyti visą elektros instaliaciją pagal šeimos poreikius. Jei planuojate įsigyti toršerus ar šviestuvus, kuriems reikės elektros lizdų, pagalvokite, kur pastaruosius įrengsite, kad būtų mažiausiai pastebimi. Be to, jeigu iš anksto susiplanuosite, kur bus šviestuvai, tuomet visus jų laidus galėsite paslėpti sienose ar lubose. Nepamirškite jungiklių, kurie turėtų būti Jums patogioje vietoje, kad vakare, jau beveik užmigus, netektų lipti iš lovos ir eiti išjungti šviesos.

Apšvietimas kuria jaukią ir šiltą namų aplinką ir netgi nejaukią erdvę gali paversti miela širdžiai. Jis padeda atskirti atskiras namų ir net kambario zonas. Vis dažniau žmonės pasirenka ekonomišką Led apšvietimą. Jis draugiškas ne tik aplinkai, bet ir Jums, kadangi gerokai sumažins elektros sąnaudas ir leis sutaupyti.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti