Straipsniai » Interjero dizainas » Mažas darželis Jūsų bute

Mažas darželis Jūsų bute
2015-06-26

Auginti maisto produktus namuose tapo populiaru visame pasaulyje. Vakaruose ženkliukais eco, bio ir organic žymimi produktai, kurie buvo auginti ir rinkti ekologišku būdu, t. y. nenaudojant pesticidų, sintetinių trąšų, augimo stimuliatorių ir panašių medžiagų. Jie yra sertifikuoti, todėl rimtos organizacijos neša asmeninę atsakomybę už šių maisto produktų kokybę. Tačiau "paprastų" ir ekologiškų produktų kaina gali skirtis labai stipriai. Todėl mums prieinamiausias organiškas maistas yra tas, kurį mes užauginame patys. Bet ir čia iškyla kliūtys – ne visi turi namelius su žemės sklypu, kur galėtų įsikurti daržą. Ką gi daryti tiems, kas įprato pirkti nuplautas morkas ir fasuotus žalumynus? Auginti juos bute!

Pirmiausia, galima bus lepinti save šviežiais vitaminais ištisus metus. Tai padės sutaupyti nemažai pinigų, nes daržovės ir vaisiai yra brangūs, ypač žiemą. Be to, tai leidžia patirti ypatingą, niekam neprilygstantį jausmą, kai iš mažos sėklos išaugini augalą. Šis kūrybinis procesas suteikia teigiamos energijos užtaisą.

Ko reikia daržovių ir žalumynų auginimui namuose? Pirmiausia vietos. Tam puikiai tiks balkonas ar palangė, ypač jei jie yra saulėtoje namo pusėje. Jei ne – reikės lempų papildomam apšvietimui. Sodinimui puikiai tiks moliniai ir plastikiniai vazonai, medinės dėžės. Svarbiausia, kad jų dugne būtų drenažo skylės.

Dabar prekyboje yra daug žemės mišinių daržams kambariuose. Dažniausiai daromi keli sluoksniai: durpės, kompostas, velėna. Galima savarankiškai paruošti gruntą arba įsigyti jį specializuotoje parduotuvėje. Reikia skirti laiko ir paskaityti patarimus, kokios rūšies augalus geriausia sodinti namų darželyje, vienos augalų rūšys puikiai auga kambaryje, kitų sėklos net nesudygsta.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti