Straipsniai » Interjero dizainas » Shabby chic interjero dizaino idėjos Jūsų namams

Shabby chic interjero dizaino idėjos Jūsų namams
2015-07-14

 

Atsiradęs Didžiojoje Britanijoje, Shabby chic interjero dizainas netruko paplisti ir išpopuliarėti visame pasaulyje. Tai stilius, kuriame neatsiejamai persipina kontrastingos detalės: sendintos spintos, komodos, kėdės su įmantriais šviestuvais, prašmatniais krėslais.

 

 

 

 

 

 

Iš pirmo žvilgsnio nederantys daiktai nepriešina, o sugretina ir kuria subtilumu bei ramybe dvelkiančią namų aplinką. Būtent tai ir lemia šio stiliaus išskirtinumą. Jaukiame, praeitimi ir prabanga alsuojančiame interjero dizaino apsuptyje gali būti kuriama ir Jūsų istorija...

Shabby chic atsirado kelių interjero stilių pagrindu ir įgavo: Rococo stiliaus baldų formų ir linijų įmantrumą, indų ir ornamentų gracingumą, Vintage stiliaus elegantišką nostalgiją praeičiai.

Sukurti šį stilių savo namuose nėra sudėtinga. Kai kuriuos dalykus galima nesunkiai atlikti patiems. Pavyzdžiui, jei turite senų baldų, tereikia nušveisti esančius dažus, pašiaušti paviršių ir nudažyti pasirinkta spalva. Pagrindinis šio interjero stiliaus principas kuriamas derinant antikvarinius baldus su prabangiomis detalėmis. Jame netrūksta sendinto staliuko, elegantiškų spintų, komodų, veidrodžių rėmų, minkštos gėlėtos sofutės, kur su draugėmis malonu gurkšnoti arbatą iš mielų puodelių, skanauti pyragą, patiektą dailiose lėkštutėse...

Shabby chic interjero dizaino stiliui būdinga gražių formų, sendinto tipo baldai, imituojantys prabėgusio laiko tėkmę, vyrauja pastelinės – dangaus mėlynumo, švelnios rožinės, smėlio, spalvos. Taip pat gėlės  bei jų raštais dekoruotos pagalvėlės, užvalkalai, kilimai. Būdingos natūralios medžiagos: linas, medvilnė.

Taip pat šis stilius neįsivaizduojamas be krištolinių sietynų, nėrinių...

Gali būti pasitelkiamas įrengiant vonios kambarį...


arba sodo bei terasos mielą jaukų kampelį.

 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti