Straipsniai » Interjero dizainas » Kuriame jaukų balkoną

Kuriame jaukų balkoną
2015-08-12

Vasarą norisi kuo daugiau laiko praleisti lauke. Dažnai daugelis iš namų skubame prie ežero, į sodą, ar kiemą. Kartais vykti toliau nuo namų nėra galimybės ar laiko. Taip gyvenantys butuose lieka įkalinti tarp keturių sienų, o juk norisi pabūti lauke, ypač karštomis dienomis. Daugelis kol kas balkoną dar supranta tik kaip daiktų laikymo ar drabužių džiovinimo patalpą, tačiau pasistengus ši vieta gali tapti Jūsų poilsio kampeliu, kur galėsite atsipalaiduoti ir nereikės važiuoti kažkur į gamtą. Stokojantiems idėjų, kaip tai įgyvendinti, pateikiame pavyzdžių, kaip galima atnaujinti savo balkoną ir prikelti jį visai kitam gyvenimui. Pasinaudokite savo fantazija ir sukurkite jaukią balkono erdvę, kur galėsite sutikti ar palydėti saulę.

 

 

 

 

 

Balkoną dažykite norima spalva, tačiau geriausias pasirinkimas būtų pastelinės spalvos. Nebūtina rinktis įprastos baltos, dailiai atrodo šviesiai žalia, geltona, rausva. Tamsiomis spalvomis nerekomenduojama dažyti, kadangi, jei balkonas yra pietinėje pusėje, dažai greičiau bluks, spalva praras sodrumą, balkono patalpa greičiau įkais, o balkonas šiaurinėje namo pusėje ir taip sulaukia mažiau dienos šviesos.

 

Dažnai senos statybos namuose viena balkono siena būna padengta nedideliais akmenukais. Dabar daugelis stengiasi juos paslėpti, o juk tai gali tapti pagrindine, išskirtine balkono interjero detale. Žinoma, jeigu ši siena nepatinka, ją galima paslėpti plastikinėmis ar medinėmis lentelėmis.

Priklausomai nuo to ar balkonas įstiklintas, ar ne, reikėtų rinktis grindų dangą. Jei įstiklintas, tuomet grindys gali būti iš įvairiausių medžiagų: tiek medinės, dengtos linoleumu, akmeniu, kilimine ar dekoratyvinės žolės danga. Neįstiklintam balkonui geriausia pasirinkti plyteles, akmens dangą, taip rezultatas bus ilgaamžiškiausias. Visam balkono dekoravimui labai tinka akmuo ir medis. Grindims taip pat. Derinant šias medžiagas galima sukurti kažką įdomaus ir išskirtinio.

Baldus balkonui taip pat geriau rinktis pagal tai, ar šie bus atvirame ore, ar ne. Didžiausia balkonų baldų pasiūla iš medienos ar plastiko gaminių. Natūralus medis be abejo, visada atrodo daug jaukiau, mieliau, šilčiau. Tačiau, jeigu baldai visada stovės atvirame ore geriau pasirinkti gaminius iš plastiko ar stiklo. Kadangi balkono erdvė gan ribota, apgalvokite, kokius baldus naudosite dažniausiai, nes daug jų čia netilps. Jei yra galimybė pasirinkite funkcionalius baldus, kuriuos galėsite panaudoti keliomis paskirtimis, pavyzdžiui, suolelis su daiktų dėže.

Taip pat galima įsigyti itin patogius minkštus ar supamus baldus, kuriuose įsitaisysite taip patogiai, jog nesinorės niekur išeiti.

Jei balkonas išties labai mažas, čia visiškai užteks pasistatyti porą kėdžių (ar net vieną, jei gyvenate vienas) ir staliuką. Šis gali būti visai mažas ir taupant vietą pritvirtintas prie balkono atramos, tvorelės.

Vakarai vasarą itin malonūs, jų metu nei per šilta, nei per šalta. Kai kurie laisvu laiku gali pasidžiaugti būtent tik vakare, po darbo. Dėl to pravartu pasirūpinti minimaliu balkono apšvietimu, kuris dar suteiks erdvei jaukumo. Lietuviai gana konservatyvūs žmonės, todėl geriausia pasirinkti kuklų apšvietimą, kuris neatkreips aplinkinių dėmesio. O štai drąsesnieji, nebijantys išsiskirti, gali įsirengti ir ryškesnį variantą.

Norintys kartais pasislėpti nuo pašalinių žvilgsnių balkone gali pritvirtinti užuolaidėles.

Taip pat nepamirškite papuošti savo naujo balkono! Tai gali būti: spintelė, kurioje susidėsite dažniausiai naudojamus indus, skaitomas knygas – ne tik įdomu, bet ir labai praktiška; rankų darbo dirbiniai, tvarkingai sudėtos gėlės. Lai nusipelnytas poilsis tampa maloniai praleistu laiku... 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti