Straipsniai » Interjero dizainas » Kaip parinkti tinkamus baldus moksleivio darbo vietai?

Kaip parinkti tinkamus baldus moksleivio darbo vietai?
2015-08-27

Rugsėjo pirmoji jau ne už kalnų  ir vis arčiau artėjant naujiems mokslo metams, pats laikas susirūpinti, kur jūsų mažasis mokslinčius sėdės ir galės mokytis. Tikrai neužtenka nupirkti jam pačią pigiausią kėdę ar tiesiog gražaus dizaino stalą – labai svarbu pasirūpinti, kad vieta būtų patogi sėdėti – tuomet darbo vieta bus saugi, o vaikas jausis patogiai ir jam tai padės tinkamai augti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Vieno iš didžiausių Lietuvoje kėdžių ir stalų centrų vadovas sutiko būti mūsų pakalbintas ir patarė, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkant darbo vietą savo moksleivinio amžiaus vaikui.

Stalas – vieta kūrybai

Specialistas teigia, kad nevertėtų pamiršti, jog stalas moksleiviui nėra tiesiog vieta atlikti namų darbus ar pasikartoti išmoktą medžiagą. Tai gali būti kūrybinė vieta, kurioje moksleivis pieš, rašys, mąstys ar naudosis kompiuteriu. Jeigu namuose turite ne nešiojamą, o stacionarų kompiuterį, tuomet tikrai verta įsigyti platesnį stalą, kad vaikui visuomet užtektų vietos. Tikrai geriau nusipirkti didesnį ir platesnį stalą, nei rizikuoti su mažesniu. Pavyzdžiui, galbūt jūsų vaikui užtenka vietos ruošti namų darbus, tačiau kai reikės piešti piešinį, vietos jau bus ankšta. Užbėkite įvykiams už akių ir įsigykite platesnį stalą.

Ilgaamžiškumas – labai svarbus faktorius. Jūsų vaikas turbūt toks pat judrus kaip ir dauguma moksleivio amžiaus vaikų, tad jis gali palupinėti stalo kraštą, pasisupti kėdėje atsirėmęs į stalviršį. Tai suprantama, tadspecialistas jums pataria įsigyti kokybišką, potencialiai ilgai tarnausiantį stalą. Taigi, prieš perkant, labai svarbu atkreipti dėmesį į medžiagos kokybę. Kaip dažniausiai ir būna, kuo stalas brangesnis, tuo ir kokybė geresnė. Tačiau, vien tik kaina vadovautis yra rizikinga – geriau įsitikinkite peržiūrėję gaminio sudėtį.

Patogumas. Kad darbo vieta būtų patogi, visų pirma reikalinga tinkama kėdė. Reikia rinktis ergonomišką  kėdę, patogią ir patvarią – labai svarbu, kad moksleivis pats pamėgintų ant jos atsisėsti dar prieš pirkimą. Jeigu norite maksimaliai užtikrinti sveiką vaiko stuburo augimą, galite pasidomėti, ką siūlo ortopedijos prekės.

Specialistas taip pat pataria rinktis tokį stalą, kurio lentynėlės būtų pasiekiamos vaikui viena ranka – nėra labai patogu, kai vaikui reikia dar specialiai atsistoti, kad pasiimtų reikiamą pratybų sąsiuvinį ar vadovėlį. Taigi, prieš rinkdamiesi stalą, pasidomėkite, ar gamintojai apie tai pagalvojo.

Kėdė – individualus dalykas

Suprantama, kad tinkamos kėdės pasirinkimas vaikui turi būti paremtas praktika – prieš perkant, vaikas turi būtinai įvertinti, ar jam patogu sėdėti tokioje kėdėje. Kai kurie tėveliai daro klaidą, pirkdami darbo stalo kėdę, kuria naudotųsi visa šeima – jeigu ta kėdė nėra reguliuojama, tai ji labiausiai žalos būtent mažiausią, augantį šeimos narį. Tačiau, jeigu jūsų darbo stalu naudosis daug šeimos narių, yra viena išeitis – galima paieškoti šeimyninės darbo kėdės. Tokia kėdė vadinasi šeimynine todėl, kad turi specialų mechanizmą, kuris reguliuoja kėdės nugarėlę.

Visgi, specialistas iš karto priduria, jog jeigu tik įmanoma, geriausia moksleiviui turėti savo kėdę  – tai užtikrins maksimalų komfortą ir galimybę  sveikai augti. Vaikams itin patinka žaismingas dizainas, tad suprantama, kodėl prieš rugsėjo pirmąją taip išperkamos vaikiškos bei paaugliškos kėdės.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti