Straipsniai » Interjero dizainas » Vidaus durų pasirinkimo galimybės

Vidaus durų pasirinkimo galimybės
2015-09-25

Išsirinkti lauko duris gali būti sudėtinga užduotis, kadangi jų būklę įtakoja daug skirtingų išorės veiksnių. Dėl to prieš jas įsigyjant dažniausiai atsižvelgiama būtent į eksploatacines savybes, saugumo faktorių, išvaizdą paliekant antrame plane. Vidaus durims keliami mažesni reikalavimai, todėl jas renkantis galima laisviau varijuoti ir pasirinkti norimos rūšių vidaus duris, priklausomai nuo individualių poreikių ir kuriamo interjero dizaino.

Vidaus durų būklės neįtakoja saulės, lietaus, vėjo poveikis, temperatūrų skirtumai. Didesnį dėmesį atkreipti reikėtų renkantis nebent vonios duris, kadangi čia jas dažnai veikia drėgmė. Dėl to patartina, kad durys būtų laidžios drėgmei, nudažytos vandens poveikiui atspariais dažais. Jei siekiama, kad jos ilgiau tarnautų, reikia tinkamai prižiūrėti: po prausimosi nuvalyti duris sausu skudurėliu, palikti patalpą atidarytą, sumontuoti gerą ventiliaciją, palikti tarpą tarp durų ir grindų, kad oras galėtų cirkuliuoti, o jei iš dušo vanduo tiesiogiai patenka ant durų, pravartu įrengti stiklinę pertvarą. Atidžiau duris reikia rinktis ir tuo atveju, kai namuose yra mažamečių vaikų, kadangi tuomet gali pasitaikyti nedidelių mechaninių pažeidimų. Taigi, kokia šiuo metu yra durų rūšių pasiūla ir kuo jos skiriasi?

Medinės durys, pagamintos iš natūralaus medžio, patalpai suteikia šilumos, jaukumo įspūdį, gerai izoliuoja garsą, sulaiko šilumą. Jos itin patvarios ir ilgaamžės, juk net ir iš pažiūros atrodo labai masyvios, tvirtos. Dažniausiai jos gaminamos iš tvirtų medžių: ąžuolo, raudonmedžio, uosio, pušies ir pan. Mediena gerai išdžiovinama, kas neleidžia eksploatacijos metu jai deformuotis. Nuo medžio rūšies priklauso  durų raštas ir galima spalvinė gama. Kadangi yra iš natūralaus medžio, todėl praleidžia drėgmę ir ši nesikaupia vienoje patalpoje. Medinės durys gali būti tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus, be to, jas galima restauruoti, paliekant tą pačią išvaizdą ar suteikiant joms kažką naujo, savito. Tai ilgaamžiškiausias variantas, mėgstantiems natūralumą, subtilumą, išskirtinį estetinį vaizdą.

Faneruotos durys išvaizda primena medines, tačiau prieinamesnės savo kaina, tad puikiai tinka įsirengiant ekonominės klasės buto interjerą. Jos neskeldėja, galima pasirinkti labai įvairių paviršių spalvų ir raštų modelius, kurie nesunkiai priderinami prie įvairių interjero stilių. Geriausia jas rinktis, jei oro santykinė drėgmė nėra didesnė nei 60 proc.

Laminuotos durys pasižymi nedidele kaina, yra pakankamai tvirtos, atsparios mechaniniams pažeidimams. Kadangi tiek faneruotos, tiek laminuotos lengvai frezuojamos, todėl šių durų raštų pasirinkimas didžiausias ir įvairiausias. Galima įsigyti duris su gamykliniu raštu arba patiems sukurti norimą. Norintieji išskirtinumo gali pasirinkti dviejų spalvų duris. Toks derinys puikiai atrodys tokiame interjere, kur vyrauja būtent šios spalvos.

Visų rūšių durys gali būti ne tik su tam tikrais raštais, bet ir stiklo detalėmis. Stiklas jose gali užimti didelę dalį viso durų dydžio. Jis gali būti skaidrus, tonuotas ar su tam tikru pasirinktu raštu, vitražu. Nuo seno stiklas vertinamas, kadangi atrodo labai prabangiai. Norintys namuose sutaupyti erdvės gali pasirinkti stumdomas duris. Priklausomai nuo šeimos poreikių, jos gali būti sustumtos ir paslėptos, paliekant vieną didelę erdvę, arba uždarytos, taip atskiriant kelias nepereinamas patalpas. Renkantis duris svarbu nepamiršti priderinti pasirinktų komplektacijos dalių, kurios durims taip pat suteikia tam tikrą įvaizdį ir išbaigtumą, pavyzdžiui, prie klasikinių, neišsiskiriančių durų priderinta išraiškinga rankena suteiks puošnumo, prabangos įspūdį.  Taip pat apgalvokite montavimo klausimą: jei siekiate geriausio rezultato, šį darbą verta patikėti tiems patiems durų gamintojams. 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti