Straipsniai » Interjero dizainas » Kaip sutaupyti vietos įrengiant namus?

Kaip sutaupyti vietos įrengiant namus?
2015-10-19

Ne kiekvienas galime pasigirti itin dideliais namais, kur turime daug atliekamos vietos. Tačiau kartais erdvės pojūtis mus gali apgauti: kai kada nedideliame bute vietos atrodo daugiau negu individualiame name ar kotedže, o štai kiti ir milžiniškame name sugeba padaryti netvarką ar apsikrauti nereikalingais daiktais, kurie stipriai užgožia erdvę ir čia jaučiamės slogiai. Visa tai labai priklauso nuo pačių žmonių, kurie įsirengia savo namus, ir jų kūrybiškumo bei įdedamų pastangų.

Jei siekiama kuo greičiau įsirengti namus ir tai daroma neapgalvotai, tuomet nereikėtų stebėtis, jog vėliau baldai ir jų išdėstymas nepateisina lūkesčių, o ryškios sienų spalvos, kurias išsirinkome valdomi emocijų, pradėjo stipriai erzinti. Tik tuomet, kai nuoširdžiai apsvarstomi šeimos poreikiai, galima sukurti ir puoselėti jaukų, malonų šeimos židinį.  

 

 

 

 

Pirmiausiai objektyviai įvertinkite patalpų erdvę, ar ši pailga, ar kvadrato formos, atitinkamai rinkitės ne tik sienų, lubų apdailą, bet ir baldus. Jei įrengiamo kambario erdvė pailga, tuomet pagalvokite, ar nebūtų verta prie kažkurios sienos sumontuoti sieninę spintą su veidrodžiais ar atsispindinčiu paviršiumi. Čia tvarkingai susidėsite ne tik drabužius, bet ir daug kitų reikalingų daiktų, be to kambarys bus taisyklingesnės formos, kur lengviau sustatysite pasirinktus baldus, o veidrodžiai erdvę padidins regimai. Tokioje spintoje pravartu įrengti daug skirtingų dydžių skyrių, stalčių.

Atkreipkite dėmesį, į kurią pusę atsidaro jūsų kambario vidaus durys. Jei kambaryje yra mažai vietos, tuomet į vidų atsidarančios durys dar labiau trukdys ir ribos kambario įrengimo ir baldų pasirinkimo galimybes. Geriausia, jog vidaus durys atsidarytų į koridoriaus pusę, tuomet kambaryje turėsite laisvesnės vietos, kur galėsite netrukdomi statyti patinkančius baldus, tarp kurių liks vietos praėjimui. Jei namuose vietos labai mažai, verta pagalvoti apie stumdomų durų montavimą. Tai sprendimas, leidžiantis turėti didelę, bendrą erdvę, o norint privatumo – dvi atskiras patalpas.

Jei spintoje trūksta vietos, o daiktai, drabužiai išdėliojami kur papuola, kambaryje gali būti papildomai pastatytos komodos, kuriose telpa pakankamai daiktų, o jos pačios neužima daug vietos. Priklausomai nuo to, kokius daiktus planuojate sudėti, galima pasirinkti su visais vienodais arba skirtingais stalčiais. Komodos gali būti statomos ne tik įprastai kambariuose, bet ir koridoriuje, kur yra laisvos erdvės, be to, jos gali būti naudojamos kaip vystymo stalas vaiko kambaryje. Tai labai patogu, kadangi stalčiuose galėsite susidėti visus reikalingus vaiko higienos reikmenis, be to sutaupysite – kūdikiui paaugus nereikės pirkti naujų komodų. Geriau įsigyti prie baldų derančią komodą, užuot daiktus ir drabužius laikius ant žemės ar kitų baldų, kas tvarkos tikrai neprideda.

Jei tik yra galimybė, rinkitės funkcionalius baldus-transformerius, kurie gali būti eksploatuojami pagal kelias paskirtis, o nenaudojami – sulankstomi ir taupiai sudedami. Taip virtuvės stalviršis gali virsti valgomuoju stalu, o svetainės sofa miegamojo lova ar poilsio zona. Nedideliuose namuose puikiai pasiteisina sofa, lova, kuri sumontuojama sieninėje spintoje ir dienos metu kambaryje jos nesimato. Nereikėtų baimintis, jog tai sunkūs baldai, kurių kilnojimas gali pakenkti sveikatai, kadangi dabartiniai baldai gaminami su patogiais ir nesudėtingais mechanizmais.

Taigi, jei norite išties sutaupyti vietos ir gyventi tvarkingai, skirkite laiko ir apmąstykite, kaip geriau įrengti savo namus. Jei reikia, pasitarkite su interjero dizaino specialistais, kurie tikrai turės sprendimų kiekvienai erdvei. 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti