Straipsniai » Interjero dizainas » Į ką atkreipti dėmesį renkantis lovą?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lovą?
2015-10-26

Lova – tai turbūt svarbiausias baldas mūsų namuose, kadangi būtent čia mes ilsimės ir miegame. Kadangi maždaug vieną trečiąją viso gyvenimo laiko mes miegame, labai svarbu, ar tuo metu mums yra patogu. Jeigu taip – vadinasi, išsimiegame gerai ir galime būti žvalūs visą išaušusią dieną, o jeigu ne – tuomet būsime irzlūs, nepatenkinti ir turėsime labai mažai energijos. Taigi, kaip jau supratote, lovos pasirinkimas turi būti labai atsakingas – tikrai neverta bandyti sutaupyti, perkant tokį baldą, kadangi kokybė yra svarbiausia. Mes pamėginsime jums paaiškinti, į ką verta labiausiai atkreipti dėmesį, renkantis naują lovą į savo miegamąjį.

Koks variantas idealiausias?

Drąsiai galėtume teigti, kad geriausias variantas yra klasika – plati ir ilga lova su labai geru čiužiniu. Visgi, kaip ir medinės durys, ne visada toks variantas yra įmanomas dėl lėšų trūkumo ar tiesiog dėl to, kad jūsų namuose nėra pakankamai vietos. Taigi, kalbant apie lovas, dažnai tokią erdvią lovą pakeičia modernesnis gaminys – sofa lova.

Besirenkant čiužinį, svarbiausia žinoti, kad pagrindinė jo užduotis turėtų būti išlaikyti jūsų stuburą tiesų miego metu. Čiužiniai skiriasi pagal aukštį, dydį, kietumą, užpildo medžiagas. Verta paminėti, kad čiužinius su spyruoklėmis dažniausiai renkasi vidutinio amžiaus žmonės – visgi, geriausia, jeigu čiužinio spyruoklės nėra sujungtos – turime omenyje dvigubai lovai skirtą čiužinį. Tokiu atveju, jūs galėsite miegoti patogiau, nekils grėsmės nusiristi į patį vidurį lovos.

Kalbant apie vaikus ir paauglius – jų  kūnas auga, ir stuburo tiesumas yra išskirtinai svarbus dalykas miegant. Todėl nieko keisto, kad daugelis gydytojų rekomenduoja vaikams ir paaugliams pirkti čiužinius be spyruoklių. O jeigu jums dažnai skauda stuburą, tuomet jums taip pat labiau tiks čiužinys be jokių spyruoklių.

Koks čiužinio užpildas yra geriausias?

Nors tai yra gana subjektyvus dalykas, tačiau daugelis ekspertų sako, kad geriausias čiužinio užpildas yra natūralusis lateksas. Visgi, tai šiek tiek brangesnis užpildas, kuris populiarumu gerokai nusileidžia porolonui, putų poliuretanui ir dirbtiniam lateksui. Jeigu ieškote čiužinio užpildo, kuris geriausiai tiktų jūsų vaikui arba paaugliui, tuomet galite pasidomėti kokoso plaušo užpildu – jis išsiskiria savo kietumu, todėl padeda vaikui išlaikyti tiesų stuburą miegant.

Kai kas priklauso ir nuo to, koks jūsų  kūno sudėjimas. Tyrimai parodė, kad stambesniems žmonės geriausiai tinka čiužiniai su kietumą suteikiančiu užpildu, o štai liekniems žmonėms reikalingas čiužinys be spyruoklių ir be latekso. Latekso medžiaga geriausiai tinka vidutinio sudėjimo žmonėms. Visgi, tai yra preliminari informacija – kur kas geriau būtų patiems išbandyti čiužinį prieš perkant. Nebijokite ant jo kelias minutes pagulėti – už tai tikrai žinosite, ar šis čiužinys jums bus patogus ir nereikės skubėti atgal į parduotuvę jo grąžinti.

Be abejo, perkant nesurinktą lovą, reikia atkreipti dėmesį ir į daugelį kitų aspektų. Pavyzdžiui, ar lovai surinkti bus reikalinga kabiakalė, ar apmušalus pritvirtinti galima bus kitu būdu, o gal jie jau yra pritvirtinti. Ar tai sofa lova, ar stacionari. Jeigu sofa, lova būtinai pamėginkite ją ištiesti – ne visas tokio tipo lovas ištiesti yra patogu ir paprasta. Be abejo, įvertinkite ir gabaritus – jūs ne tik turite ten tilpti, tačiau dar ir jaustis patogiai, kad miegas joje iš tiesų būtų komfortabilus ir padėtų atgauti jėgas.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti