Straipsniai » Interjero dizainas » Kaip viename kambaryje įrengti atskiras vaikų erdves?

Kaip viename kambaryje įrengti atskiras vaikų erdves?
2015-11-04

Individuali erdvė būtina kiekvienam asmeniui, ypatingai besiformuojančiai asmenybei. Žinoma, dažniausiai norisi būti su žmonėmis, šių apsuptyje, tačiau yra laikas, kai reikia nuo visko atsipūsti, pabūti vienumoje. Įprasta traktuoti, jog namai yra ta vieta, kur jaučiamės saugiausi, galime būti savimi. Tačiau, kartais net ir ši vieta tampa ne tokiu prieglobsčiu, kokio norėtume. Ypač tuomet, kai namuose nėra individualaus kampelio.

Skandinavijos ir kai kuriose Vakarų Europos šalyse yra nusistovėjusi tvarka, papročiai, jog kiekvienas asmuo turi turėti savo kambarį. Deja, mūsų šalyje ne visi gyvenantys butuose gali leisti skirti atžaloms po atskirą kambarį, todėl du ar daugiau vaikų gyvena tame pačiame. Šį kartą būtent apie tai, kaip sukurti individualią erdvę kiekvienam vaikui, gyvenant viename kambaryje. Taip pat pateikiame nuotraukų, padėsiančių pasisemti idėjų.

Pirmiausia, su kambaryje gyvensiančiais asmenimis aptarkite, kokia yra jų vizija, ko šie norėtų, kas svarbiausia. Nepamirškite spalvinės gamos, grindų dangos. Jei vienas nori mėlynos, o kitas žalios ar rožinės sienų spalvos, bandykite rasti kompromisą: dvi sienas galima dažyti viena spalva, dvi – kita. Dabar tai populiaru ir madinga, tik svarbu, jog pasirinkti atspalviai gražiai derėtų tarpusavyje. Bandykite išvengti pageidavimo sienas dažyti tamsiomis spalvomis, kadangi vaikų kambaryje turėtų būti pakankamai šviesu.

Vienas populiariausių sprendimų – dviaukštės lovos. Tai sutaupo daug vietos, yra labai praktiška ir paprasta, jei vaikai sutaria, kuris miegos viršuje, kuris apačioje. Nesutariant galima bandyti apsvarstyti galimybę, jog kas kažkiek laiko vietomis bus apsikeičiama. 

Dviaukštės lovos taip pat nepamainomas sprendimas, kai kambaryje turi miegoti daugiau nei du vaikai. Tokiu atveju nepamirškite įrengti atskirų švieselių kiekvienam, jog bendras apšvietimas netrukdytų kitiems.

Jei šis sprendimas nepriimtinas, tuomet lovas galima sustatyti kampu, o tarp jų įrengti lentynėlę. Taip sutaupysite vietos.

Kai kambaryje mažai vietos gali būti įrengtos sofos su miegojimo mechanizmu, tai labai pravartu, kadangi dieną jos užima visai nedaug vietos, yra patogios atsisėsti ar prigulti, o virš jų dar galima sumontuoti patogias knygų ar daiktų lentynas. Su integruotu miegojimo mechanizmu pagamintos sofos puikus sprendimas paaugliams, kuriems miegojimui norisi daugiau vietos.

Viename kambaryje gyvenant keliems asmenims susidaro ir nemažai daiktų, todėl norint tvarkos būtina įrengti daug spintų ir spintelių. Taupydami vietą kambarį spintų pagalba galite sukurti nestandartinį sprendimą – tarsi dviejų aukštų kambarį.

Jei kambaryje bus viena spinta, nepamirškite joje padalinti erdvės, jog kiekvienam tektų po tiek pat vietos daiktams.

Be abejo, tai padeda palaikyti tvarką, tačiau ir užima nemažai vietos. Tad, galima pabandyti rasti ir kitų sprendimų, pavyzdžiui, galima išnaudoti vietą po sėdėjimui įrengta vieta, lova, sofa.

Jei reikia galima įrengti pertvarą, kokia ji bus priklauso nuo Jūsų – tvirta betoninė, paprasta faneros plokštė ar gražiai puošta medžiaga.

Nepamirškite pasirūpinti kiekvienam skirta darbo vieta, rašomuoju stalu. Vienas stalas tikrai ne išeitis, kadangi ruošiant namų darbus reikia pasidėti daug knygų, pratybų, sąsiuvinių, todėl geriau du atskiri stalai, kur vaikai netrukdydami galės net ir tuo pat metu atlikti užduotis. 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti