Straipsniai » Interjero dizainas » Erdvė po laiptais: kaip ją funkcionaliai išnaudoti?

Erdvė po laiptais: kaip ją funkcionaliai išnaudoti?
2016-02-18

Įrengiant namus ir norint sutaupyti vietos verta apgalvoti kartais iš pažiūros net ir netikėčiausiai atrodančius sprendimus. Vienas tokių – tinkamai išnaudoti erdvę po laiptais. Ši vieta gali tapti tiek praktiška alternatyva, įrengiant patogią patalpą, jos dalį, jog kasdienis gyvenimas būtų patogesnis, tiek interjero dalimi, saviraiškos kampeliu, kur įgyvendinsite savo individualius sumanymus. Taigi, kaip regimai atrodo ar gali atrodyti tokie sprendimai? Kviečiame pasidairyti po mūsų idėjas ir atminti, jog kiekvienu atveju galima sukurti individualius ir dar labiau tinkančius pasirinkimus.

 

 

 

 

 

 

Darbo erdvę. Vis dažniau galima dirbti nuotoliniu būdu iš namų ir daugelis tokia galimybe pasinaudoja. Taip pat ne naujiena, jog kai kuriems po darbo įmonėje tenka dirbti ir viršvalandžius. Tad, jei nėra galimybės skirti atskiro kambario patogiai darbo vietai susikurti, galima apgalvoti apie erdvę po laiptais.

Spintą. Ši gali būti skirta drabužiams, batams ar kitiems reikalingiems daiktams susidėti. Priklausomai nuo interjero, gali būti uždara ar atvira. Baldų gamintojas tikrai padės funkcionaliai išnaudoti visą šią erdvę.

Jei spintą po laiptais įrengiate prieškambaryje, netoliese išėjimo durų, tuomet čia bus puiki vieta pasikabinti lauko drabužius, rankines, skėčius ir pan. daiktus, kuriuos greita ir patogu pasiimti išeinant iš namų.

Tamsųjį kambarį, sandėliuką, kur patogu susidėti įvairius prieskonius, vasarą virtas uogienes, padažus, įrankius, indus, buitinę chemiją – priklausomai nuo to, kokia bus sandėliuko paskirtis.

Vonios kambarį. Vieta po laiptais gali tapti puikia patalpa nedideliam vonios kambariui įrengti. Žinoma, vietos čia nedaug, todėl tai galėtų būti antra vonia namuose, pavyzdžiui, jei pagrindinė vonia jau įrengta antrame namo aukšte, tuomet tai būtų praktiškas sprendimas ir netektų kaskart keliauti į antrą aukštą.

Po laiptais puiki vieta skalbimo mašinai ir džiovyklai įrengti. Labai dažnai jos statomos virtuvėje arba vonios kambaryje ir tai erzina, užima nemažai vietos, o štai sumontavus po laiptais – niekam netrukdo. Taigi, itin pravartu apsvarstyti tokią galimybę.

Praplėsti virtuvę. Jei laiptai leidžiasi į virtuvę, tuomet laiptų pagalba galite šią erdvę netgi padidinti. Čia galima montuoti tiek buitinę techniką, tiek papildomas spinteles įvairiems buitiniams prietaisams, įrankiams, indams susidėti.

Biblioteką. Taip ne tik sutaupysite vietos, bet ir papildysite kuriamą interjero dizainą.

Poilsio vietą. Po laiptais pravartu įrengti jaukią erdvę poilsiui, kur patogiai įsitaisius galima atsipūsti nuo visų darbų, paskaityti knygą ar trumpam nusnūsti.

 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti