Straipsniai » Interjero dizainas » Apšvietimas - kaip tinkamai apšviesti kiekvieną kambarį

Apšvietimas - kaip tinkamai apšviesti kiekvieną kambarį
2013-08-14

Ko gero retas žmogus susimąsto kaip smarkiai atmosferą namuose gali pakeisti apšvietimas. Esame įpratę tam tikrose patalpose gyventi su įprastu apšvietimu ir net nepagalvojame, jog galima būtų ką nors pakeisti, iki kol ateina laikas dėvėti akinius arba tampa visiškai nebepatogu atlikti kokius nors darbus ar tiesiog ilsėtis.

Taigi, apšvietimas yra vienas iš svarbiausių elementų, padedančių sukurti jaukią namų erdvę ir netgi išspręsti kai kuriuos namų dizaino klausimus. Tai universali priemonė funkcionaliems sprendimams ir norimos atmosferos kūrimui. Kiekviena erdvė reikalauja vis kitokio apšvietimo, todėl įprastas vieno šviestuvo palubėje kabinimas nebūtinai gali būti naudingas tiek, kiek gudresni apšvietimo sprendimai. Todėl apie kiekvienos patalpos apšvietimą reikėtų pamąstyti atskirai.

 

Koridoriaus apšvietimas

Ko gero vieni iš dažniausiai pasitaikančių koridorių variantų Lietuvoje - siauri, ilgi arba nedideli kvadrato formos koridoriai. Šiuos koridorių tipus padiktavo sovietmečiu statytų daugiabučių projektai. Taigi, neišvengiama, kad dažnas interesantas susidurs su būtent tokio tipo koridorių apšvietimo problemomis. Todėl trumpai apie juos.

Nedideli ar ilgi ir siauri koridoriai sukuria itin mažos erdvės pojūtį. Be to, kad juose turi sutilpti lauko drabužių spintos ar kabyklos, čia taip pat laikomi ir batai, rankinės bei kiti atributai, reikalingi einant į lauką. Dėl šios priežasties koridoriai tampa pernelyg ankšti ir nejaukūs. Todėl šioje patalpoje labai svarbus tinkamas apšvietimas. Koridoriams reikėtų rinktis didesnio galingumo elektros lemputes. Taip pat jas reikėtų išdėstyti taip, kad apšviestų reikiamas patalpos vietas, tokias kaip vietos ties veidrodžiais ar sieninės spintos.

Vonios kambario apšvietimas

Vonios kambaryje apšvietimas taip pat svarbus. Tai vieta, kurioje turi būti palaikoma švara, todėl svarbu tinkamai suderinti apšvietimą, kad būtų matomi visi patalpos kampai. Šiai patalpai, kaip ir koridoriui, reikalingos galingesnės elektros lemputės. Kadangi vonioje yra veidrodis, prie kurio neretai praleidžiama daug laiko įvairioms kosmetinėms procedūroms, vieta šalia jo taip pat turėtų būti gerai apšviesta.

Virtuvės apšvietimas

Planuojant virtuvės apšvietimą svarbu numatyti vietas, kuriose bus atliekami svarbiausi darbai - maisto ruošimas, indų plovimas ir kiti. Dažnoje virtuvėje galima aptikti vos vieną šviestuvą, kas gerokai apsunkina darbus. Tad norint virtuvėje jaustis komfortabiliai, reikėtų pamąstyti apie kelių šviestuvų įrengimą. Virtuvėse ypač patogu įsirengti dieninės šviesos ilgas lempas, tvirtinamas po virtuvinėmis spintelėmis. Tokiu būdu apšviečiamas didelis stalviršių paviršius, todėl darbai vyksta kur kas sklandžiau. Taip pat reikėtų nepamiršti šviestuvo virš stalo. Vieta, kurioje valgoma, turėtų būti gerai apšviesta ir nevarginti.

Miegamojo apšvietimas

Miegamojo kambario apšvietimui galėtų būti pasirinktos dviejų tipų lempos - pagrindinis ryškios šviesos šviestuvas ir pora mažesnių, statomų ar tvirtinamų netoli lovos. Pagrindinis šviestuvas gali nebūti itin galingas, užtektų tokio, kuris leistų patogiai atlikti būtinus veiksmus ryte ar prieš einant miegoti. Na o mažesnės švieselės miegamojo kambariui suteiktų jaukumo ir galėtų pasitarnauti knygų skaitymui ar kitai veiklai prieš miegą. Šviestuvų jungiklius būtų patogu įsirengti prie lovos, kad prireikus bet kuriuo metu galima būtų įsijungti šviesą.

Svetainės apšvietimas

Svetainė ar, kitaip vadinant, poilsio kambarys dažniausiai skirtas visai šeimai ir svečių priėmimams. Šioje patalpoje ne tik švenčiamos šventės, bet ir ilsimasi po darbo dienos, leidžiami vakarai prie televizoriaus. Todėl šiai patalpai apšviesti reikėtų rinktis įvairų apšvietimą. Tai galėtų būti vienas pagrindinis šviestuvas ir keletas mažesnių. Taip pat galima pasistatyti toršerą ar įsirengti šviesos reguliatorių, kuris padėtų pasirinkti reikiamą apšvietimo intensyvumą. Toks reguliatorius ypač tinkamas svetainės apšvietimui. Jis labai funkcionalus ir suteikia galimybę apšvietimą koreguoti pagal poreikius kiekviena proga. 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti