Straipsniai » Interjero dizainas » Kaip mažoje patalpoje sukurti erdvės pojūtį

Kaip mažoje patalpoje sukurti erdvės pojūtį
2013-08-14

Didėjant komunalinių paslaugų kainoms ir ypač kainoms už šildymą, naujai besikuriančios šeimos ar tiesiog nenorintys išlaidauti žmonės, apsigyvenimui vis dažniau renkasi mažesnio ploto butus. Ir iš tiesų toks pasirinkimas pasitvirtina, mat miestų gyventojai didžiąją laiko dalį praleidžia darbuose, tad mėgautis namų aplinka belieka tik savaitgaliais ar šventinėmis dienomis. Na o tuomet svarbūs tampa namų jaukumas, erdvė, būsto dekoras, padedantys gyvenamųjų patalpų savininkams pasijusti tikrais savo valdų šeimininkais. Tomis dienomis, kuomet niekur nereikia skubėti, norisi pabūti su šeima, tarp savo sienų ir pailsėti. Na o pailsėti bei atsipalaiduoti padeda ir kai kurie būsto įrengimo sprendimai. Erdvės pojūčio sukūrimas - vienas iš jų.

Taigi, net ir nedidelėje patalpoje, pasitelkus tam tikrus sprendimus, galima sukurti erdvės pojūtį. Paskutinius du dešimtmečius lietuviai itin pamėgo erdvės pojūčio didinimą veidrodžių pagalba. Greitai paplito didelės ir talpios sieninės spintos su veidrodinėmis slankiojančiomis durimis, taip pat veidrodžiai imti kabinti ant sienų mažesnėse erdvėse. Ir iš tiesų tokie sprendimai pasitvirtino. Veidrodžiai tapo vienu iš lengviausių būdų vizualiam erdvės praplėtimui, sėkmingai naudojamu ir šiomis dienomis.

Erdvės pojūčio didinimui svarbios ir įvairios detalės, jų išdėstymas. Tad jei nusprendėte pasikabinti veidrodį, svarbu, kad jis atspindėtų ir ką nors vertingo, kas atkreiptų dėmesį. Toks veidrodis ne tik padidins erdvę, bet ir padės sukurti tam tikrą, tik jūsų namams būdingą koncepciją.

Kitas būdas erdvesniam būstui įkurti - tikslingas didesnių langų dėjimas. Dideli langai praleidžia daugiau šviesos, todėl toks būstas tampa kur kas šviesesniu ir jaukesniu net ir lietingomis ar apniukusiomis dienomis. Prasidėjus naujos statybos namų bumui, architektai ne veltui pradėjo projektuoti daugiabučius su didesniais langais. Maži butai tokių langų pagalba atrodo kur kas erdviau, o ir turint omenyje Lietuvos klimatą, suteikia daugiau šviesos.

Nesant galimybių įsidėti didesnius langus, kuomet tai reikalauja pernelyg didelių pastangų ir išlaidų išgriaunant pertvaras ar tiesiog nėra įmanoma padaryti, langus taip pat galima pasitelkti kaip priemonę erdvės pojūčio bute didinimui. Tokiais atvejais tiesiog reikėtų rinktis langus be papildomų pertvarėlių, t.y. ištisą stiklą ir šviesių spalvų rėmus.

Taip pat reikėtų neužmiršti ir užuolaidų. Ilgos sunkios medžiagos užuolaidos ne tik sugeria šilumą, tačiau ir vizualiai mažina erdvę. Be to, tokiose užuolaidose kaupiasi daugiau dulkių, tad mėgstantiems švarą ar alergiškiems žmonėms toks pasirinkimas itin nepalankus. Todėl jei norite išlaikyti erdvės pojūtį savo bute, rinkitės tokias užuolaidas, kurios neužgožtų lango. Dieninės užuolaidos gali būti visai plonytės, o kartais jos apskritai nėra būtinos. Na o jei jums reikalingos naktinės užuolaidos, rinkitės tokias, kurios uždengia tik langą ir tvirtinkite jas lango nišoje. Alternatyviu pasirinkimu galėtų būti žaliuzės ar roletai.

Kaip žinia, erdvės padidinimui gali pasitarnauti ir šviesios spalvos. Tačiau tai, jog šiam tikslui naudoti reikėtų tik jas, ko gero mitas. Pernelyg šviesios sienos gali atrodyti steriliai ir nejaukiai, todėl derėtų pasirinkti tokias spalvas, kurios ne tik vizualiai didina erdvę, bet ir yra jums priimtinos. Gyvenamoms patalpoms labai tinka šiltos spalvos ar kontrastingų spalvų deriniai. Tokie deriniai ne tik padidins erdvę, bet ir būstui suteiks spalvingumo bei ryškumo.

Lubų spalva šiuo klausimu taip pat svarbi. Jei visgi nutarėte sienas dažyti šviesiai ar net baltai, pasistenkite, kad sienos būtų bent keliais atspalviais tamsesnės. Tokiu būdu išgausite aukštesnių lubų efektą. Jokiu būdu nedažykite lubų tamsiai - tai šiek tiek slėgs ir patalpa atrodys mažesnė. Lygiai taip pat netinkamas ir lubų apmušimas kokia nors medžiaga, pvz. mediena ar lubų plokštėmis.

Rinkdamiesi baldus, stenkitės išlaikyti norimą būsto dizainą. Baldai turi būti patogūs, tačiau kartu ir padėti išlaikyti erdvės pojūtį. Tam puikiai tiks nedidelės kušetės - tai tarsi tarpinis variantas tarp kėdės ir sofos. Šis baldas užima mažiau vietos, tačiau pakankamai daug talpina.

Tokie baldai kaip stalas ar sekcija galėtų būti pagaminti iš stiklo. Stiklas "nesuvalgo" erdvės, jis yra funkcionalus ir neužgožiantis. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į apšvietimą. Tinkamai sureguliavus šviesas, pasieksite didesnės erdvės pojūtį.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti