Straipsniai » Interjero dizainas » Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis plyteles

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis plyteles
2013-08-14

Remontuojant gyvenamą patalpą ar ruošiantis naujai įsirengti būstą, dažnai susiduriama su įvairiais klausimais dėl tinkamo plytelių pasirinkimo ir jų įsigijimo. Kadangi šis darbas atliekamas nedažnai, vidutiniškai kartą per dešimt metų ar rečiau, ne nuodėmė nežinoti visų smulkmenų, susijusių su plytelių pasirinkimu. Todėl tokiais atvejais rekomenduojama kreiptis į šios srities specialistus. Tačiau, kaip žinia, dažnas lietuvis yra visų galų meistras, todėl ir šį darbą neretai stengiasi atlikti savarankiškai.

Dauguma žmonių, ieškodami tinkamiausių plytelių savo virtuvės grindims ar vonios kambariui, nežino nuo ko pradėti paieškas, todėl šiame straipsnyje pateikiame svarbiausius punktus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis plyteles.

Visų pirma, apsvarstykite kiek galėtumėte investuoti tokiam projektui. Plytelių kainos labai įvairios, priklausomai nuo jų gamintojų ir kokybės. Neretai nutinka, jog net ir brangių plytelių įvairiose išparduotuvėse galima įsigyti mažesnėmis kainomis, priklausomai nuo norimo kiekio. Besibaigiant tam tikros plytelių rūšies partijai galima užtikti įvairių akcijų ir tokiu būdu plyteles įsigyti pigiau. Ši taisyklė galioja ir taip vadinamam plytelių "laužui", kuomet už minimalų mokestį galima įsigyti įvairių plytelių duženų. Tai aktualu tiems, kurie nusprendė įsirengti išskirtinio dizaino grindinį ar sienas, formuodami mozaiką.

Tačiau atsižvelgdami į plytelių kainą, prisiminkite, jog jų pasirinkimas - tai ne išlaidos, o investicija, todėl dairykitės geriausio kokybės ir kainos santykio.

Rinkdamiesi plyteles atkreipkite dėmesį į jų spalvą. Šviesios spalvos plytelės padės vizualiai padidinti erdvę. Na o jei klojama patalpa atrodo pernelyg didelė - rinkitės tamsesnes. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog itin šviesios ar tamsios spalvos plytelės gali būti nepraktiškos. Viskas priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo. Jei neturite laiko kasdien tvarkyti savo gyvenamosios aplinkos, tačiau norite, kad bent vizualiai grindys ar sienos atrodytų tvarkingai, rinkitės plyteles su smulkiais margais raštais. Raštai neturėtų turėti konkrečių formų, tai gali būti tiesiog įvairūs plytelių paviršiaus tekstūros sprendimai. Tai ypač aktualu turintiems naminių gyvūnų.

Rinkdamiesi plytelių dydį, atsižvelkite į planuojamos iškloti patalpos ypatumus. Jei patalpoje yra daug detalių, kurias reikės apeiti pjaustant plyteles (įvairių įrenginių įvadai, kanalizacija ar kiti trukdžiai), rinkitės mažesnio dydžio plyteles. Tai ne tik palengvins darbą, bet ir padės sutaupyti, mat dideles plyteles pjaustyti sudėtinga, o ir suduriant įvairių formų atraižas gali būti sukurtas netvarkos pojūtis.

Pasirinkę norimas plyteles, atminkite, jog ši medžiaga nors ir sąlyginai, tačiau pakankamai trapi ir gali dužti ar skilti ne taip, kaip suplanavote. Tad nesvarbu ar nusprendėte darbuotis savarankiškai, ar suplanavote samdyti plytelių klojėjus, įsigykite 5 ar 10% daugiau plytelių, nei jų reikėtų skaičiuojant pagal patalpos išmatavimus. Na o jei manote, jog taip skaičiuodami įsigysite nereikalingą perviršį, pabandykite su plytelių pardavėjais sutarti dėl perviršio grąžinimo.

Jei norite paįvairinti klojamą patalpą, rinkitės papildomas plyteles, taip vadinamus "inkliuzus" ar kitą sienų dekorą. Specialiai išpieštų ar reljefinių plytelių galima rasti bet kurioje specializuotoje plytelių parduotuvėje. Tokie pagražinimai suteiks jūsų gyvenamai erdvei išskirtinumo.

Rinkdamiesi plyteles atminkite, jog kai kurios iš jų yra tinkamos tik sienoms ar grindims. Todėl prieš įsigydami plyteles pasidomėkite kokiam paviršiui jos yra skirtos. Kadangi grindų plytelės patiria didesni kontaktinio srauto poveikį, jos turi atitikti grindų plytelėms keliamus reikalavimus ir būti mažiau susidėvinčios.

Įsigydami plyteles taip pat pasikonsultuokite ir dėl jų priežiūros. Skirtingos sudėties plytelės reikalauja skirtingos priežiūros, todėl norėdami pailginti plytelių tarnavimo laiką, pasidomėkite jų tausojimo galimybėmis.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti