Straipsniai » Interjero dizainas » Užuolaidos - ir gražu, ir funkcionalu

Užuolaidos - ir gražu, ir funkcionalu
2013-09-26

Norite atnaujinti savo namus? - Vienas iš labiausiai prieinamų ir greičiausių būdų - užuolaidų pakeitimas.

Naujos užuolaidos iš tiesų jūsų namus gali visiškai pakeisti. Šalia to - jos labai funkcionalios norintiems sumažinti į kambarį patenkančios šviesos kiekį ir triukšmą, sklindantį iš už lango. Šiandien užuolaidų pasirinkimas yra labai platus. Jos pritaikytos įvairiems skoniams, atitinka daugybę stilių, yra įvairių spalvų, medžiagų, ilgio ir storio. Tas pats kambarys gali atrodyti visiškai kitaip, panaudojant skirtingas užuolaidas. Svarbu tik apsispręsti kokių užuolaidų norėtumėte ir kokios labiausiai tiktų prie jūsų gyvenamosios erdvės bei kokios labiausiai atitiktų jūsų poreikius.

Visų pirma, pagalvokite kokių spalvų užuolaidų ieškote. Ryškių spalvų užuolaidos jūsų namams gali suteikti daugiau gyvybės. O šaltos - atvirkščiai, prislopinti. Todėl rinkitės tokias spalvas, kurios galėtų papildyti jūsų namų erdvę ir kurios leistų jums gerai jaustis. Jei jūsų langai yra nedideli, įsigykite permatomas užuolaidas. Per jas į patalpą pateks daugiau šviesos. Nedidelių langų dažnai nebūtina apsaugoti papildomomis užuolaidomis. Taip pat užuolaidų spalvą derinkite ir prie aplinkos - baldų, kilimų, dekoro detalių. Pavyzdžiui, jei turite margą kilimą, jums ko gero labiau tiktų vienspalvės, nelabai ryškių spalvų užuolaidos. Nuo užuolaidų spalvos, beje, priklauso ir vaizdas pro langą. Tad neužmirškite pagalvoti ir apie tai.

Medžiaga, iš kurios pasiūtos užuolaidos, taip pat turi didelę įtaką atmosferai kambaryje. Jei užuolaidos pernelyg storos, kambarys gali atrodyti ankštas, o jei medžiaga pernelyg plona, užuolaidos gali būti tiesiog nefunkcionalios. Todėl derėtų ieškoti optimalaus varianto. Užuolaidos taip pat padeda šiek tiek "suminkštinti" lango kontūrus. Tai aktualu norintiems patalpai suteikti jaukumo.

Pasvarstykite apie užuolaidų ilgį. Ilgos užuolaidos vizualiai pailgins langą, tačiau gali sumažinti bendrą patalpos erdvę. Taip pat, kadangi daugelyje butų ar namų po palangėmis yra įmontuoti radiatoriai, ilgos užuolaidos gali sugerti dalį šilumos, tad pagalvokite ir apie praktinę pusę. Ilgos storos medžiagos užuolaidos patalpai suteiks oficialumo, tad jei nutarėte įsirengti darbo kabinetą, toks sprendimas būtų pakankamai tinkamas. Trumpesnės užuolaidos vizualiai padidins kambario erdvę, tačiau jos labiausiai tinkamos kabinti virtuvėje ar kitose patalpose, kur atliekami įvairūs buities darbai. Tai labiau pasakytina apie plonos medžiagos užuolaidas.

Norėdami sumažinti ir filtruoti pro langą besiskverbiančios šviesos kiekį, pasirinkite raštuotas užuolaidas arba žaliuzes. Jos taip pat gali būti įvairaus ilgio, priklausomai nuo jūsų pasirinkimo. Neretai žaliuzės derinamos kartu su dieninėmis užuolaidomis. Žaliuzės arba roletai taip pat padės visiškai blokuoti dienos šviesą tais atvejais, kuomet norėsite pailsėti arba kuomet pernelyg smarkiai spigins saulė. Taip pat - jei norėsite daugiau privatumo. Tam tinkamos ir tankaus, storo audinio užuolaidos, o nemenką vaidmenį vaidina ir užuolaidų spalva.

Renkantis užuolaidas, ne paskutinėje vietoje ir karnizai. Jų būna įvairių formų ir stilių, ir gaminami jie iš skirtingų medžiagų. Derinant karnizus ir užuolaidų apipavidalinimą, galima pasiekti itin žymių pasikeitimų jūsų būsto dizaine.

Užuolaidos, kurias pasirenkate dėl funkcionalumo, gali tapti ir vienu iš patalpos dekoravimo būdų. Jas galite įsigyti jau pritaikytas kaip dekoro detalę arba galite patys paeksperimentuoti. Tačiau įsitikinkite, jog karnizai jūsų bandymus atlaikys. Užuolaidos, suimtos į vieną uodegą, gerai dera su metaliniais karnizais - strypais. Užuolaidos, suimtos šonuose tinka prie medinių karnizų. Jų svoris padalinamas taip, kad neapkrautų karnizo. Taigi, panaudoję nedideles investicijas, galite visiškai pakeisti savo namų aplinką.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti