Straipsniai » Interjero dizainas » Tapetai ar dažytos sienos?

Tapetai ar dažytos sienos?
2013-11-08

Kaip žinia, kiek žmonių - tiek nuomonių. Ir, ko gero, kiekvienoje srityje visuomet atsiras oponuojančių ir galinčių pateikti savų argumentų. Neretai tai bus subjektyvus pasirinkimas arba pasirinkimas, tinkantis tam tikromis aplinkybėmis. Todėl vienareikšmiškai teigti kas yra geriau nebūtų galima. Tad jau pačioje straipsnio pradžioje svarbu įvardinti, jog jame nebandysime atrasti vieno atsakymo. Tiesiog pasižiūrėkime kas ir kodėl skirtingose situacijose labiau tinka. Taigi, tapetai ar dažytos sienos?..


Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos galėtų būti pasirenkamos vienos ar kitos medžiagos, tai - kaina, ilgaamžiškumas, darbų atlikimo sudėtingumas, priežiūra ir, galiausiai, subjektyvus pasirinkimas. Dėl pastarojo kriterijaus ilgai ginčytis nereikėtų. Akivaizdu, jog jei žmogus vadovaujasi subjektyviu skoniu, jį perkalbėti būtų sunku. Todėl šis pasirinkimas iškrenta iš būtinų apkalbėti kriterijų sąrašo.


Kalbant apie tapetavimo ir dažymo darbų kainą bei sudėtingumą, šioje vietoje pirmauja tapetai. Jų kainos svyruoja priklausomai nuo kokybės, tačiau tapetavimas, kitaip nei sienų dažymas, dažniausiai nereikalauja jokių papildomų darbų ir priemonių. Paruošti sienas dažymui nėra lengva, ypač jei jos linkusios skilinėti ar yra nelygios. Tam reikalingas didelis sluoksnis glaisto, pilnai neužtikrinantis, jog siena, veikiama aplinkos sąlygų, vėl nesutrūkinės. Tokiais atvejais tapetai būtų parankesnis variantas. Po jais sienų trūkiai nėra taip smarkiai pastebimi.


Medžiagų ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Visų pirma svarbu kokios kokybės medžiagos buvo naudotos remonto darbams. Taip pat daug kas priklauso nuo to, kaip sienos yra eksploatuojamos, ar jos neturi nuolatinės trinties su baldais ar kitais judančiais objektais. Jei sienos yra pralaidžios drėgmei, jos taip pat ilgainiui praras pirminę išvaizdą.


Sienų priežiūra gali būti nesudėtinga, nelyginant kokios priemonės buvo naudojamos jas padengiant. Tiek tapetai, tiek sienų dažai gali būti plaunami. Dar vienas iš sienų apdailos variantų - skysti tapetai. Šie tapetai patogūs tuo, jog esant sienų pažeidimams ar sutepimams, juos galima nuplauti arba uždėti naują sluoksnį tik pažeistoje vietoje. Taigi, nereikia visų sienų perdažyti iš naujo.


Kuomet sienų dažymas pasirenkamas vien dėl to, jog mėgstate dažnai keisti savo gyvenamųjų patalpų interjerą, galima rinktis ir kitą alternatyvą. Tai - dažomi tapetai. Tokie tapetai dažnai turi ir faktūrą, tad sienos, nors ir dažytos, neatrodo nuobodžiai. Tačiau tapetų faktūra gali daryti įtaką ir bendram patalpų interjerui,- prie jų derinant dekoro detales kai kurių sumanymų gali tekti atsisakyti, kad „sviestas nebūtų sviestuotas“. Todėl prieš padengiant sienas viena ar kita medžiaga, vertėtų į priekį numatyti ir norimą interjero dizainą.


Vienas iš vyraujančių mitų apie tapetus yra tas, jog ši sienų apdailos medžiaga pritraukia didelį kiekį dulkių, nors iš tiesų tai nėra įrodyta. Žinoma, galima būtų numanyti, jog reljefiniai tapetai gali sulaikyti dulkes, tačiau net ir tokiems atvejams įmanomi sprendimai. Tai - plaunami tapetai.


Sprendžiant kokias sienų apdailos medžiagas įsigyti, vertėtų pamąstyti ir apie įvairias kitas aplinkybes. Pavyzdžiui, tamsioms ir vėsioms patalpoms tapetai suteiktų jaukumo, o šviesiose dažytos sienos vizualiai vėsintų. Tačiau jei patalpose nuolatos kaupiasi drėgmė, sienas labiau patartina dažyti pelėsiams atspariais dažais, mat tapetai tokiu atveju tik padėtų pelėsiams užsilaikyti.


Taip pat pasirinkimas gali priklausyti ir nuo to, kokias patalpas planuojama remontuoti. Tai ypač aktualu kalbant apie vaikų kambarį. Šiuo metu gausu įvairių tapetų su linksmais vaikiškais paveikslėliais, tačiau, kaip žinia, visuomet yra pavojus, jog neatsargiai žaisdami vaikai tapetus nuplėšys. Bet tuo tarpu niekas neapsaugos ir nuo vaikų „meniškai padailintų“ dažytų sienų. Todėl vieningo atsakymo ko gero nėra. Tad visais atvejais belieka įvertinti aplinkybes ir rizikuoti.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti