Straipsniai » Interjero dizainas » Vaiko kambarys – vieta, skirta žaidimams ir poilsiui

Vaiko kambarys – vieta, skirta žaidimams ir poilsiui
2013-11-28

Originalus kambarys – kiekvieno vaiko svajonė, tačiau tėvams turėtų būti svarbu ne tik dizainas, bet ir kambario funkcionalumas bei saugumas. Nors architektai ir dizaineriai vis garsiau dalinasi patarimais, kaip įrengti patogų ir jaukų kambarį vaikui, tačiau sukurti pasakišką atmosferą kambaryje daugeliui yra sunku. Negalima pamiršti, kad svarbiausia yra daugiafunkciškumas, kadangi vienu metu vaiko kambarys yra ir miegamasis, ir mokymosi bei žaidimų kambarys.

Žinome, kad įrengiant vaiko kambarį būtina laikytis saugumo reikalavimų ir rinktis kokybiškus baldus, kurie tarnaus kelis dešimtmečius, tačiau retai susimąstome apie vaiko kambario vietą. Nereikėtų pamiršti, kad augančiam vaikui labai svarbu privatumas, todėl pereinamojo kambario reikėtų atsisakyti. Vaiko kambarys turi būti gerai izoliuotas, be to, privatumas patiks ne tik garsią muziką mėgstančiam paaugliui, bet ir ramybės išsiilgusiems tėvams. Geriausia, kad kambarys būtų orientuotas į pietų arba rytų pusę, kadangi saulės šviesa turi pozityvios įtakos žmogaus nervų sistemai. Žinoma, įrengiant kambarį labai svarbu atsižvelgti ir į vaiko poreikius. Specialistai rekomenduoja kartu su vaiku aptarti kambario baldų išdėstymą, pvz., kartu nusipiešti kambarį ant popieriaus lapo. Nepamirškite daug dėmesio skirti kambario funkcionalumui, kadangi šis kambarys privalo būti universalus – reikia pagalvoti ne tik apie vietą miegui ir pamokų ruošimui, bet ir apie žaidimus bei erdvę, kur vaikas galėtų judėti.

Sienos

Sienos užima didžiąją kambario erdvės dalį, todėl reikėtų atsisakyti nuobodžių atspalvių – eksperimentuokite drąsiai. Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo kreidos lentos, pakabintos ant vaiko kambario sienos. Jos atrodo ne tik originaliai, bet ir lavina vaiko kūrybines galias, be to, taip apsaugosite sienas nuo nepageidaujamų piešinių – ne paslaptis, kad vaikai mėgsta piešti ant baldų. Jei nenorite kabinti lentos, galite ją tiesiog sukurti – nudažykite norimą sienos vietą specialiais dažais. Žinoma, kambario sienos gali būti tapetuojamos, tačiau tapetuoti taip pat reikėtų originaliai, siekianti sukurti ypatingą atmosferą, pvz., galima tapetuoti pusiau vienais, pusiau kitais tapetais. Daug žaismingumo suteikia ir paveikslai, nuotraukos bei įvairūs mokomieji papuošimai, pvz., pasaulio žemėlapis.

Grindys

Grindys yra puiki vieta žaidimams. Grindis galima puošti lipdukais arba žaislais, pvz., pasitelkę vaizduotę iš grindų galite sukurti miesto gatvę, salą ar panašią iliustraciją. Galima sugalvoti žaidimus, pvz., papuošti grindis taip, kad vaikas galėtų žaisti „klases“. Vaikų kambarį gali papuošti ir originalių raštų kilimas, tačiau nepamirškite, kad vaikai daug laiko praleidžia ant žemės, todėl kilimą reikės nuolatos valyti. Alergiškiems vaikams geriau rinktis sintetinį kilimą, o nealergiškiems vaikams puikiai tiks vilnonis.

Langai

Sumaniai parinktos ir prie bendros kambario atmosferos derančios užuolaidos gali suteikti daug harmonijos ir jaukumo. Žaismingą atmosferą sukursite net ir paprasčiausias užuolaidas papuošę pasirinktomis dekoratyvinėmis priemonėmis, pvz., juostelėmis, bumbuliukais, pakabinamais žaislais ir t. t. Siekdami sukurti vientisą erdvę ir tarpusavyje derančių spalvų harmoniją panašiais atspalviais papuoškite kitus kambario akcentus – pagalves, daiktų dėžes ir t. t. Be to, turėtumėte nepamiršti, kad vaikus labai pradžiugins plačios palangės, ant kurių galima skaityti knygą, kalbėtis telefonu ar tiesiog ilsėtis stebint vaizdą už lango.

Lubos

Pagrindinis lubų akcentas yra originalus šviestuvas. Šviestuvus galite aptraukti pasirinkto rašto audiniais arba tiesiog sukurti patys (tereikės specialaus karkaso ir karščiui atsparių dekoratyvinių priemonių). Nepamirškite, kad vaiko kambarys turi būti gerai apšviestas. Prastas apšvietimas kenks vaiko akims ir sukurs niūrią atmosferą – ieškokite nuotaikingų šviestuvų, kurie papuoš aplinką. Atminkite, kad jei vaikas sunkiai sukaupia dėmesį ir yra labai aktyvus, turėtumėte vengti fluorescencinių lempų.

Baldai

Kurdami vaiko kambario dizainą, nepamirškite numatyti vietos žaislams, knygoms ir kitiems daiktams. Ypač gera išeitis, padedanti paslėpti netvarką, yra stumdomos durys. Šias duris galima apklijuoti spalvingais ir lengvai keičiamais tapetais. Kambarys turi būti saugus, kadangi vaikai daug juda, todėl turėtumėte pagalvoti apie didesnes erdves (lova gali būti pakelta virš žemės), o baldai turėtų būti be aštrių kampų ar sunkių dangčių. Jei kambaryje erdvės nedaug, reikėtų kambarį projektuoti taip, kad pertvarkymo procesas būtų lengvas ir greitas, t. y. mokomoji zona turi lengvai virsti žaidimo arba poilsio zona. Kurdami vaiko kambarį, turėtumėte rinktis baldus, pagamintus iš ekologiškos medžiagos. Baldų dažai taip pat turėtų būti vandens pagrindo ir nekenkti vaiko sveikatai.

Spalvos

Spalvos turi daug įtakos vaiko savijautai. Jos gali padėti susikaupti arba blaškyti, suteikti jaukumo arba varginti. Siekiant išrinkti tinkamiausias spalvas kambariui, reikia žinoti vaiko charakterį, jo būdo savybes ir temperamentą, pvz., jei vaikas labai energingas, tuomet reikėtų rinktis mėlyną arba žalią spalvas, kurios nuramina, tuo metu ramaus ir uždaro būdo vaikui tiktų šviesios spalvos. Kambaryje niekuomet neturėtų vyrauti ryškios spalvos, bet jų akcentai suteiktų žaismingumo. Be to, aiškios spalvos skatina vaiko intelekto vystymąsi, specialistai tvirtina, kad pilka spalva ugdo kūrybines galias, o rusvi atspalviai padeda susikaupti ir mąstyti.

Sukurti originalų vaiko kambarį tikrai nėra sunku. Tereikia išradingumo ir drąsos, tai reiškia, kad turėtumėte atsisveikinti su nuoboduliu. Vaiko kambarys turi skatinti smalsumą ir atspindėti jo asmenybę, o jūsų mažylis patalpoje turi jaustis saugus ir laimingas. Bandykite viską, kas gali praskaidrinti kasdienybę ir suteikti įvairovės, tačiau nepamirškite, kad kambarys neturėtų būti apkrautas daiktais – kiekviena daiktų grupė privalo turėti atskirai parinktą vietą, kadangi didelis daiktų kiekis blaško dėmesį ir vargina.

Nuotrauka flickr.com
 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti