Straipsniai » Interjero dizainas » Provanso stiliaus interjeras. Kaip susikurti?

Provanso stiliaus interjeras. Kaip susikurti?
2013-12-09

Už lango siaučiant pūgoms tik ir norisi nuvykti ten, kur šviečia saulė, akis džiugina neaprėpiami levandų laukai, spalvingos fermos, sidabriniai kalnai, begaliniai vynuogynai, vaizdingi kaimai ar smaragdinės alyvmedžių giraitės. Kalbame, be abejonės apie Prancūzijos pietvakariuose esantį Provansą. Tai ne tik nuostabia gamta išsiskiriantis regionas, bet ir savitas stilius. Tad pakalbėkime išsamiau apie Provansą kaip interjero stilių, kurį labai mėgsta tiek dizaineriai, tiek ir paprasti žmonės. Jei norite, kad jūsų namai būtų patogūs, šilti ir jaukūs, jeigu jums mieli pasteliniai atspalviai, švelnios spalvos ir natūralumas, tai Provanso stilius namams – kaip tik jums. Taigi, norime pateikti keletą patarimų, kaip susikurti tokius namus.

Sienos, grindys, lubos

Norint susikurti Provanso stiliaus interjerą savo namuose visų pirma reikėtų pasirūpinti sienomis, grindimis ir lubomis. Reikėtų, kad jos būtų šviesių spalvų – violetinių, gelsvų, rusvų, degto molio, alyvuogių atspalvių. Svarbu, kad kiltų įspūdis, jog namų sienos yra šiurkščios tekstūros bei pabalintos. Jei taip dekoruoti sienų nėra galimybės tuomet pasirinkite grubius sienų apmušalus, pavyzdžiui, pagamintus iš audinio su smulkių gėlių ornamentais. Prie tokių sienų puikiai tinka paprastos natūralių audinių užuolaidos.

Tokio interjero grindys turi būti medinis, su įvairiais įtrūkimais bei nutrynimais, kaip tikrame kaimo name. Yra galimybė rinktis ir laminatą, tačiau naudokite tokį, kuris turi sendinimo efektą. Kitas puikus pasirinkimas – natūralaus akmens plytelės. Grindys virtuvėje ir koridoriuje turi priminti natūralų akmenį ar molį. Lubas galima padailinti įvairiomis tamsiomis, medžio spalvos ar pabalintomis dekoratyvinėmis sijomis. Jos vizualiai išplės namų erdvę.
Svarbu, kad šio stiliaus interjere būtų naudojamos tik tikrai natūralios medžiagos. Be akmens ir medžio puikiai tinka ir oda, medvilnė, linas, ar padėvėtas šilkas.

Baldai ir apmušalai

Provanso interjero pagrindinis akcentas yra antikvariniai baldai. Kuo jie grubesni ir kuo senesni bei su akivaizdžiomis naudojimo žymėmis – tuo labiau tinka. Jei baldai su nusitrynusiu gobelenu ar nusilupusiais baldų dažais, tai tik sustiprina Provanso stiliaus nuotaiką, be to, jie puikiai dera ir prie grubiai dažytų sienų.. Taigi, restauruojant baldus nereikėtų persistengti, nutrinant nuo jų vertingas laiko žymes.

Ne tik antikvarinis stalas, sofa ar kėdės yra vieninteliai Provanso interjerui tinkantys baldai. Virtuvėje nuostabiai atrodo senovinė indauja, už kurios stiklo puikiai atrodo senovinis iš kartos į kartą perduodamas kavos ar pietų servizas. Prie tokios indaujos puikiai tiks ant sienų prikabintos senovinės dekoratyvinės lėkštės arba variniai rakandai.

Seni ar specialiai pasendinti antikvariniai baldai aiškiai atsispindi prabėgusius metus. Galima rinktis ne tik įprastus medinius, bet ir ratano baldus. Tokie elementai papuoš spintų dureles ar lovos galvūgalį. Puikiai tinka ir iš ratano pagamintos dėžės bei krepšiai.

Užuolaidos, užvalkalai ir užtiesalai, pagaminti iš įvairių natūralių ir lengvų medžiagų, išsiuvinėtų žolių ar gėlių motyvais ar sudurstytų iš įvairiaspalvių skiaučių, puikiai pabrėš Provanso interjerą. Šiam stiliui ypatingai tinka dryžuoti ir languoti audiniai.

Ant stalų ir spintelių dedamos staltiesės ir servetėlės gali būti pagamintos iš medvilnės ar lino, siuvinėtos, nėriniuotos arba visai lygios, baltos, be padailinimų. Bene pats populiariausias piešinys ant audinių bei kitų interjero detalių yra levandų žiedai, kviečių varpos ir saulėgrąžos bei alyvų šakelės. Nereikėtų pamiršti ir švelnių nėriniuotų arba siuvinėtų įvairaus dydžio pagalvėlių, kurios sukurs jaukumo atmosferą. Šiaudiniai patiesalai bei austiniai kilimėliai pagražins grindis.

Gėlės ir įvairios detalės

Provansas yra gėlių rojus, todėl tokio stiliaus namų interjere negalima apsieiti be jų motyvo. Gėlės turi būti ne tik sienų ir užtiesalų akcentai, bet būtina jų turėti ir vazose bei ant palangių pastatytuose vazonuose.

Kadangi visus metus namų puošti sodo gėlėmis nėra galimybės, tai šaltuoju metų laiku tam puikiai tiks ir džiovintos gėlės, sudėtos į gražią stiklinę, molinę arba keraminę vazą. Ant palangių ir lentynų galima sudėti įvairius vazonus: su rožėmis, tulpėmis ar hiacintais. Vietoje mums įprastinių molinių vazonų galima naudoti ir įvairius metalinius laistytuvus bei neįprastas vazas, kurios primena įdomiausius dalykus, pavyzdžiui, batą.

Tipiški Provanso stiliaus interjero akcentai yra veidrodžiai su sunkiais senoviniais rėmais, senoviniai kilimai, romantiškais gėlių motyvais papuoštos pagalvėlės, senovinės sunkios žvakidės bei nertos ar siuvinėtos staltiesės ir servetėlės. Namų puošybai dažniausiai naudojami levandų, saulėgrąžų, alyvuogių, vynuogių motyvai.
Jei norite rasti dar daugiau papildomų akcentų savo Provanso stiliaus namams, tačiau tam nenorite arba negalite skirti didelių investicijų, rekomenduojame patraukti į sendaikčių turgų, kur nebrangiai galima įsigyti įvairių senų ar netgi senovinių daiktų.

Kuriant savo namuose Provanso stiliaus interjerą svarbiausia nepamiršti daugybės malonių ir mielų smulkmenų, kurios suteiks jaukumo ir pakels nuotaiką. Jeigu turite įrėmintų gražių šeimos nuotraukų – jas eksponuokite, naudokite klasikinius paveikslėlius, žvakides, smilkalines, gėlių motyvais papuoštą keramiką, skintas lauko gėles, kurios puikiai atrodys pamerktos ne tik vazoje, bet ir stiklainyje arba puodelyje. Taip pat puikiai tiks ir dekupažo būdu pasendintos dėžutės ir nuotraukų rėmeliai. Nereikėtų pamiršti ir Provanso aromatų, kurie pagelbės kuriant jaukią atmosferą. Tai levandų, rožių, pievos gėlių citrusinių vaisių, medžio kvapai.

Nuotrauka: flickr.com
 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti