Straipsniai » Interjero dizainas » 10 dažniausiai daromų klaidų savarankiškai keičiant interjero dizainą

10 dažniausiai daromų klaidų savarankiškai keičiant interjero dizainą
2013-06-14

Jei nusprendėte pakeisti savo namų aplinką ir savarankiškai padirbėti ties savo būsto interjero dizainu, jums derėtų žinoti apie dažniausiai daromas klaidas šioje srityje. Nesant ekspertu kartais nesunku prašauti, tačiau dažnai viską pradėti iš pradžių nebesinori ar tiesiog nebeįmanoma dėl nedidelių finansinių išteklių, laiko stokos ar kitų aplinkybių.

Taigi, dažnas lietuvis imasi savarankiško būsto atnaujinimo, tačiau interjero dizainas - plati sritis, kurioje pradedant darbus svarbu turėti bent nedidelę patirtį ar žinoti keletą svarbių detalių. Todėl prieš imdamiesi darbų, sužinokite kokios klaidos dažniausiai daromos dirbant tokioje srityje kaip interjero dizainas ir darbus planuokite taip, kad nekartotumėte šių klaidų.

 

 Klaida nr. 1: dažų pirkimas prieš įsigyjant baldus

interjero-dizainas-dazai

Jei nutarėte visiškai pakeisti savo būsto interjerą, neskubėkite pirkti dažų sienoms, kol neapsisprendėte dėl norimų įsigyti baldų, užuolaidų ir kitų detalių. Stalą, sofą ar kitus baldus lengvai perkeltumėte į kitą patalpos vietą, tačiau dėl dažų - kita istorija. Nudažius sienas juk nesinorėtų darbą atlikti iš naujo...

 

Klaida nr. 2: apšvietimas

Tamsoje ar esant prastam apšvietimui darbų metu negalite numatyti kaip viskas atrodys juos pabaigus. Todėl patalpos apšvietimą suplanuokite iš anksto, o dar geriau, jog pagrindinius darbus galėtumėte atlikti jau esant pilnai įrengtai apšvietimo sistemai. Interjero dizainas ir apšvietimas - neatsiejami dalykai.

 

Klaida nr. 3: spalvų pasirinkimas

Rinkdamiesi dažus savo kambarių sienoms įsitikinkite, jog pasirinkote tinkamai. Kai kurios spalvos stipriai veikia žmonių emocinę būklę, dėl to svarbu, jog būtumėte tikri dėl savo pasirinkimo. Jei nutarėte panaudoti keletą spalvų, pasistenkite jas tinkamai suderinti. Dauguma prekybininkų turi specialius spalvų pavyzdžius, kurių pagalba galėsite suderinti spalvas  matydami jas vieną šalia kitos. Venkite skubotų sprendimų.

 

Klaida nr. 4: patalpos apkrovimas baldais

Patalpos interjero dizainas gali paveikti žmogaus savijautą, todėl naujai įrengdami patalpą, neperkraukite jos nereikalingais baldais ir daiktais. Perpildytas kambarys gali varginti, todėl pasistenkite palikti šiek tiek erdvės. Nesistenkite užpildyti visų tuščių erdvių ar nišų, tegul jūsų kambarys "kvėpuoja". Tokiame kambaryje galėsite žymiai lengviau atsipalaiduoti.

 

Klaida nr. 5: pernelyg didelių gabaritų baldai

Pernelyg didelių gabaritų baldtai vizualiai apkrauna patalpą ir slegia. Tokiais apstatyta patalpa atrodo maža ir ankšta, todėl atsižvelgiant į patalpos dydį, lubų aukštį, reikėtų rinktis ir konkrečiai patalpai tinkančius baldus.

 

Klaida nr. 6: akustika

Įsirengdami patalpą, numatykite jos paskirčiai atitinkančias apdailos medžiagas. Jei norite įsirengti miegamąjį, pernelyg gera akustika gali trukdyti jūsų miegą. Na o jei norite įsirengti svetainę, būkite tikri, kad apdailos medžiagos nebus smarkiai pralaidžios garsui. Priešingu atveju galite susilaukti nemalonių komentarų iš kaimynų. Ne kiekvienam patiktų švęsti vakarėlį kartu su jumis nuotoliniu būdu...

 

Klaida nr. 7: augalai

Vienas paprasčiausių būdų pagražinti patalpą - suteikti jai gyvybės augalų pagalba. Tačiau stebėkite, kad jūsų kuriamas interjero dizainas nebūtų perkrautais pernelyg dideliu kiekiu augalų. Iš anksto numatykite jiems vietas, o taip pat pasidomėkite kurie iš jų yra naudingi žmogaus sveikatai ir kurie gali sukelti nemalonių pojūčių, tokių kaip galvos skausmas ar svaigimas.

 

Klaida nr. 8: skirta nepakankamai laiko interjero dizaino projektavimui

Norint tinkamai apipavidalinti patalpą, reikia laiko interjero dizaino projektavimui. Todėl kurdami aplinką, kurioje praleisite didžiąją dalį savo laiko, neskubėkite. Tai ne lenktynės. Geriau užtrukti ilgiau, nei vėliau taisyti per skubėjimą paliktas klaidas.

 

Klaida nr. 9: netinkamas paveikslų ir nuotraukų kabinimo aukštis

Kurioje vietoje kabinti nuotraukas ar paveikslus - tai jūsų reikalas, tačiau būkite atidūs, nekabinkite jų pernelyg aukštai ar žemai. Atraskite aukščio viduriuką, kad tiek jūs, tiek jūsų svečiai jaustumėtės komfortabiliai juos apžiūrinėdami. Nuotraukų/paveikslų aukštis taip pat vizualiai keičia ir sienas, todėl jų kabinimas - atsakingas darbas.

 

Klaida nr. 10: nenaudojami veidrodžiai

Veidrodžiai kažkodėl nėra vertinami tokioje srityje kaip interjero dizainas. Jie dažniau naudojami profesionalų, o ne mėgėjų. Tačiau apie veidrodžio įsigijimą išties vertėtų pamąstyti. Jis galėtų vizualiai padidinti patalpos erdvę, atspindėdamas suteikti daugiau šviesos, o taip pat tapti viena iš dekoro detalių. Todėl būkite kūrybingi ir išnaudokite visas įmanomas priemones, kad jūsų būstas atrodytų patraukliai, jaukiai ir stilingai.

 Sukurti individualius baldus be jokių nepatogumų padės www.akrilolinija.lt profesionalų komanda. 


Įmonių katalogas

Apšvietimo sistemos Baldai
Buitinė technika Durys
Interjero detalės Langų dekoras
Medžiagos baldų gamybai Specialiosios paskirties baldai
Šviestuvai, šviestuvų salonai Valymo įrenginiai

 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti