Straipsniai » Interjero dizainas » Kaip išsirinkti lauko duris?

Kaip išsirinkti lauko duris?
2014-01-07

Jei nusprendėte įsigyti naujas lauko duris, pirmiausia įvertinkite savo gyvenamąją vietą (galbūt gyvenate nuosavame name, o gal daugiabutyje?) bei pajamas. Nepamirškite, kad šios durys rūpinasi ne tik būsto saugumu, bet ir jūsų privatumu. Be to, lauko durys yra savita stiliaus detalė, suteikianti namams jaukumo, todėl atsižvelkite į bendrą architektūros stilių, pvz., tradicinės architektūros namui tinka durys su iškilusiomis plokštumomis, o šiuolaikinis dizainas džiaugsis išpuoselėtomis linijomis.

Jei siekiate sutaupyti, turėtumėte pagalvoti apie standartizuotas duris, kurios parduodamos su išorine apdaila, durų plokštėmis bei slenksčiais – pasirinkę tokias duris nebevargsite ieškodami papildomų detalių įrengimui. Rinkitės tik aukštos kokybės medžiagas ir nepamirškite, kad skirtingos įmonės siūlo skirtingas kainas – neapsistokite ties viena jūsų dėmesį patraukusia įmone ir pasidomėkite konkurentų pasiūlymais. Šiandien durų pasirinkimas itin platus: klientams siūlomos ne tik skirtingų išmatavimų, bet ir skirtingo dizaino, spalvų bei medžiagų durys.

Medinės durys. Šios durys vertinamos dėl savo natūralumo ir ekologiškumo, tačiau medis reikalauja ypatingos priežiūros. Bėgant laikui medinės lauko durys gali iškrypti arba pradėti skilinėti. Tiesa, moderniosios technologijos rūpinasi šių durų patvarumu ir ilgaamžiškumu – medinės durys, dažniausiai gaminamos iš ąžuolo, pušies ar uosio, šiandien yra apdorojamos ir impregnuojamos specialiomis nuo atmosferos poveikio apsaugančiomis medžiagomis. Šios lauko durys atrodo itin elegantiškai ir puošniai, tačiau jų saugumo koeficientas nėra aukštas – medinės durys rekomenduojamos nuosavų namų savininkams, kurie savo turtą nuo įsibrovėlių saugo aukšta tvora, signalizacija bei vaizdo stebėjimo kameromis.

Šarvuotos durys. Tai pačios populiariausios lauko durys, pasižyminčios itin geromis šiluminėmis savybėmis, aukštu garso izoliacijos lygiu, saugumu bei patvarumu. Jei renkantis šias duris jums svarbiausia saugumas, nepamirškite, jog šarvuotos durys turi turėti ne žemesnę kaip 3 saugumo klasę ir itin patvarias bei saugias spynas – į duris montuojamų spynų saugumo klasė turi atitikti konkretų durų modelį. Specialistai pataria turėti kelis užraktus, kurių vienas būtų seifinio tipo. Užraktas turėtų būti rakinamas iš abiejų pusių, geriausiai keliomis kryptimis.

Aliumininės durys. Šios lauko durys dažniausiai montuojamos viešuosiuose pastatuose. Nors aliumininės durys yra itin lengvai prižiūrimos, patvarios ir ilgaamžės, jos nepasižymi geromis šiluminėmis savybėmis, todėl nėra rekomenduojamos nuosavų namų ar daugiabučio gyventojams.

Stiklo pluošto durys. Specialistai tvirtina, kad šios durys sujungia visas geriausias kitų durų savybes. Stiklo pluošto durys yra atsparios net ir ekstremalioms atmosferos sąlygoms, todėl paprastai rekomenduojamos žmonėms, norintiems džiaugtis maksimalia šiluma. Be to, šios durys yra itin patvarios ir ilgaamžės. Šiuo metu tai vienintelės durys Lietuvoje, kurioms teikiama didesnė nei 20 metų garantija.

Plastikinės durys. Nors dar visai neseniai plastikinės lauko durys buvo itin populiarios, šiandien jos beveik užmirštos. Šios durys, nors ir pagamintos iš itin tvirto profilio, tiek vasarą, tiek žiemą krypsta į skirtingas puses, todėl yra sunkiai atrakinamos ir užrakinamos, be to, plastikinės lauko durys nėra patikima priemonė, gebanti apsaugoti jus nuo įsibrovimo ar vagysčių.

Rinkdamiesi labiausiai jūsų lūkesčius atitinkančias lauko duris aiškiai nusistatykite prioritetus – ar jums labiau reikia saugių durų, ar jūsų poreikius tenkintų aukštą šilumos koeficientą užtikrinančios durys ir t. t. Nesvarbu, ar renkatės duris namui, ar butui, įvertinkite gaminio ilgaamžiškumą. Paprastai lauko durų konstrukcija yra tinkama naudoti kelis dešimtmečius, tačiau nepamirškite kas kelis metus sutepti apkaustus, nuvalyti arba pakeisti tarpines ir padengti jas specialiu silikoniniu tepalu. Virš lauko durų galite įrengti stogelį, kuris apsaugos duris nuo lietaus ir sniego. Jei jūsų lauko durys bus įrengtos pietinėje pusėje, nesirinkite tamsių spalvų, kadangi jas nublukins saulė.

Nuotrauka: flickr.com
 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti