Straipsniai » Interjero dizainas » Dekoratyvinės 3D sienų plokštės – išskirtinė elegancija ir unikalus spalvų žaismas

Dekoratyvinės 3D sienų plokštės – išskirtinė elegancija ir unikalus spalvų žaismas
2014-02-14

Norite originaliai papuošti kambario sienas, tačiau jūsų lūkesčių neatitinka nei spalvingi tapetai, nei madingi dažai? Jei norite pabėgti nuo kasdienybės, siūlome jums pagalvoti apie novatoriškiausią dekoravimo būdą – papuoškite kambario sienas unikaliomis 3D plokštėmis ir iškiliu trimačiu reljefu. Iškilę ir įdubę šių plokščių ornamentai, žaisdami su šviesa, sukuria išskirtinę atmosferą namuose.

Dekoratyvinės 3D plokštės, kurios dar vadinamos trimatėmis plokštėmis, gali puošti ne tik kambario sienas, bet ir lubas, todėl išlaisvinkite vaizduotę ir sukurkite išskirtinį trimatį piešinį. Tiesa, nepamirškite, kad pageidaujamą raštą sukursite tik sujungę plokštes į uždarą sistemą, t. y. būdamos atskirai plokštės neatrodys efektyviai. 3D plokštės gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų, tačiau šiuo metu daugiausia dėmesio sulaukia kokoso palmių pluošto arba specialaus gipso plokštės, sutvirtintos stiklo pluoštu. Šis gaminys žavi ne tik išskirtiniu savo dizainu ir originalumu, bet ir ekologiška struktūra – plokščių gamybai nenaudojamos jokios toksiškos medžiagos ar lakieji mineralai, todėl jos visiškai nekenkia aplinkai ir žmonėms. Be to, 3D plokštės yra ilgaamžės ir lengvai prižiūrimos, o nebereikalinga produkcija gali būti perdirbama antriniam naudojimui.

Tradiciškai 3D plokštės yra baltos spalvos, tačiau priklijavus jas galima dažyti pageidaujama spalva, atsižvelgiant į bendrą būsto interjerą. Šiuo metu kuriami nauji trimačių plokščių raštai ir išskirtiniai projektai, kurie netrukus pasieks ir plačiąją rinką. Specialistai įsitikinę, kad greitu metu šių plokščių pasirinkimas bus toks gausus, kad lengvai atitiks net ir išrankiausio kliento lūkesčius. Novatoriškos produkcijos lyderė Lietuvoje yra UAB „Dekoloma“, šiuo metu siūlanti daugiau nei 20 dekoratyvinių 3D plokščių modelių. Nepamirškite, kad reljefinės 3D plokštės gali puošti ne tik namų interjerą, bet ir biurą, viešbučio kambarį, grožio saloną, naktinį klubą ar parduotuvių vitrinas. Išskirtinio akcento patalpai suteiksite papuošę erdvę prie laiptų ar vonios kambarį. Šių plokščių spalvinės galimybės yra neribotas (jas galite dažyti įprastais dažais), o bendras 3D efektas priklauso ir nuo patalpos apšvietimo, todėl 3D plokštes pritaikysite bet kokiam interjerui – nesvarbu, ar esate ištikimas klasikai, ar žavitės moderniomis idėjomis.

Kurdami 3D paveikslą, galite dekoruoti vieną sieną arba nedidelį sienos plotą. Neretai šios plokštės naudojamos vietoj paveikslo. Nepamirškite, kad tokiu atveju sudėliotas trimatis objektas taps centrine patalpos ašimi, todėl atidžiai rinkite raštus ir spalvas – dekoracija turi perteikti pageidaujamą nuotaiką. Šias plokštes priklijuosite greitai ir lengvai. Jei nusprendėte montavimo darbus atlikti patys, jums reikės sienų grunto, gipso apdailos elementų tvirtinimo ir glaisto, skirto elementams sujungti. Žinoma, darbui bus reikalingi ir specialūs įrankiai: gruntavimo teptukas (arba volelis), mentelė, švitrinio popierius, klijų maišiklis ir šukos, kastuvėlis bei juosta arba pleistras, skirtas pirmam plokštės sluoksniui išlyginti. Jei jūsų turimų plokščių storis siekia 1–4 cm (svoris – maždaug 5 kg), tuomet prie sienos jas galite tvirtinti plytelių klijais.

Kadangi 3D plokštės perteikia tam tikrą piešinį ar raštą, prieš klijuojant produkciją, patartina plokštes susidėlioti ant lygaus paviršiaus (nenaudojant jokių klijų) taip, kad išvystumėte pageidaujamą ornamentą. Tuomet paruoškite sienos paviršių, prie kurio tvirtinsite plokštes: nuplėškite senus tapetus (jei ant sienos tapetų nėra, nuvalykite nuo sienos dulkes ir pašalinkite riebalus), užgruntuokite paviršių ir specialiame inde paruoškite apdailos elementų tvirtinimo klijus. Tuomet užgruntuokite galinę bei šoninės plokštės dalis ir palikite ramiai, kol visiškai išdžiūs. Horizontaliai pritvirtinkite juostą, į kurią ketinate atremti pirmąjį plokščių sluoksnį. Klijus galite tepti tiek ant sienos, tiek ant pačios plokštės, tačiau aplink plokštę (nuo rašto pusės) būtinai padarykite nedidelę nuožulą – taip paplatinsite plokštės sujungimą, todėl glaistas jį tiksliau užpildys. Tuomet tepkite klijus ir klijuokite plokštę prie sienos, atremdami ją į juostą, pritvirtintą anksčiau. Kitą plokštę ruoškite taip pat. Be to, galite patepti klijų ant plokštės šono – taip abi plokštės dailiau susijungs. Kai pritvirtinsite visas plokštes, sujungimus užpildykite glaistu, tuomet laukite, kol klijai ir glaistas visiškai išdžiūs. Išdžiūvus klijams ir glaistui, sujungimus užpildykite kelis kartus, o išdžiūvusią masę išlyginkite švitriniu popieriumi. Kai plokštės paviršius bus visiškai sausas ir lygus, užgruntuokite jas sienų gruntu. Šiam išdžiūvus galite plokštes dažyti pasirinktais dažais. Beje, ypatingą efektą gausite pasirinkę blizgius dažus.

Dekoratyvinės 3D plokštės yra moderni ir šiuolaikiška priemonė, padėsianti papuošti bet kokią patalpą. Per kelias valandas suteiksite aplinkai išskirtinio žavesio, jaukumo ir modernios elegancijos. Be to, keičiantis apšvietimui, atmosfera kambaryje taip pat keisis – plokštės atspindės kitokį raštą ir džiugins jus kita nuotaika.

Nuotraukos: flickr.com
 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti