Straipsniai » Interjero dizainas » Židinys – jaukių namų garantas

Židinys – jaukių namų garantas
2014-03-25

Šiandien daugelis tų, kurie vertina natūralią šilumą ir jaukumą bei turi nuosavą namą, labai dažnai namuose įsirengia židinį, prie kurio gera leisti vėsius vakarus, kuris sukviečia visą šeimą jaukiems pokalbiams. Patys populiariausi Lietuvoje yra atviri židiniai su šamotinių plytų pakura ir ketiniais ugniakurais (kapsulėmis).

Židinius žmonės pradėjo degti dar akmens amžiuje. Tai buvo specialios duobės, skirtos kūrenti ugniai. Čia buvo gaminamas maistas, jis taip pat šildė ir gyvenamąją patalpą. Daugybė senovės tautų namų židinį laikė šventa ir neliečiama vieta. Šiandien jis taip pat kartais laikomas ypatingu: juk po vestuvių, vidurnaktį, būna uždegamas simbolinis namų židinys.

Renesanso pradžioje židiniai pradėti naudoti ne tik kaip patalpų šildytuvai, bet ir kaip interjero puošmenos. Gotikos ir baroko laikotarpiu statytuose pastatuose židinys tapo svarbiausiu interjero elementu. Jis buvo puošiamas įvairiomis skulptūromis ir architektūriniais elementais. Klasicistinio stiliaus židiniai buvo taisyklingos formos, turėjo išsikišusią sąramos lentynėlę, dekoruotą antikiniais motyvais.

Šiandien galima rasti pačių įvairiausių stilių jaukumą teikiančių židinių. Norėtumėme pateikti 16 originalių židinių idėjų, kurios, tikime, padės susikurti jaukiausius namus.

1. Senovinis kaimiško stiliaus židinys

2. Viduramžiškas židinys

3. Griežtų formų židinys su lentynėle

4. Ypač atviras grubus židinys

5. Uždara krosnelė

6. Senovinių plytų židinys su originaliomis grotelėmis

7. Iš didelių tašytų akmenų pastatytas židinys

8. Minimalistinio stiliaus židinys

9. Tamsaus mūro židinys su originaliu stiklu

10. Iš įvairiaspalvių akmenų sumūrytas židinys

11. Didžiulis senovinis židinys tarp dviejų langų

12. Aukštai sienoje esantis langą imituojantis židinys

13. Tamsaus metalo židinys

14. Barokinis įmantrios puošybos židinys


5. Modernaus stiliaus židinys

16. Aukštai sienoje esantis labai ryškus židinys

Nuotraukos: pinterest.com
 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti