Straipsniai » Statyba » Į ką atsižvelgti renkantis klozetą?

Į ką atsižvelgti renkantis klozetą?
2023-03-14

Nesuklysime pasakydami, kad klozetai yra vieni svarbiausių vonios kambario santechnikos įrenginių. Juos keičiame itin retai, tačiau būtent dėl to norisi įsigyti visus poreikius atitinkantį prietaisą. Unitazų pasirinkimo įvairovės šiais laikais tikrai netrūksta, tad sprendimas nebus itin paprastas, tačiau jeigu atkreipsite dėmesį į žemiau išvardintus kriterijus, tinkamą modelį išsirinkti pavyks kur kas efektyviau.

Montavimo tipas

žvelgiant į tai, kaip šie įrenginiai yra montuojami, galima išskirti du tipus – pastatomus ir pakabinamus. Abi jų rūšys turi savų privalumų ir trūkumų. Pastatomi tualetai yra paprasčiau montuojami ir dažnu atveju pasižymi mažesne kaina. Visgi, reikės paskirti kiek daugiau dėmesio jų valymo darbams, o vonios kambario erdvė gali atrodyti kiek mažesnė. Tokių trūkumų išvengti padės pakabinami klozetai dalis jų konstrukcijos pasislepia sienoje, tad erdvė neatrodo apkrauta, o priežiūra tampa kur kas paprastesnė. Tiesa, patys montavimo darbai bus kiek sudėtingesni, tačiau juos reikės atlikti tik vieną kartą.

Matmenys

Daugelio klozetų dydžiai yra pakankamai panašūs, tačiau jeigu tokiam įrenginiui galite paskirti ribotą vietą, svarbus gali būti kiekvienas centimetrais. Tokiais atvejais patariama rinktis apvalią formą, kuri bus kiek kompaktiškesnė nei patogumu garsėjanti ovali. Kalbant apie matmenis, daugiausiai dėmesio reikėtų paskirti šių įrenginių aukščiui. Tiesa, toks pasirinkimas bus labai individualus ir priklausys nuo to, prie kokio klozeto esate įpratę. Paprasčiausia būtų išmatuoti dabar naudojamo įrenginio aukštį ir pagalvoti, ar jis Jus tenkina, ar visgi atėjo metas vienokiems ar kitokiems pokyčiams – taip lengviau surasite tinkamą variantą.

Papildomi privalumai

Nors klozetai tikrai nėra tie prietaisai, iš kurių norėtųsi tikėtis funkcionalumo, jų gamintojai mano kitaip. Dėl to ir šie įrenginiai neretai papildomi tam tikrus privalumus suteikiančiais sprendimais. Pavyzdžiui, labai dažnai galime išvysti lėtai nusileidžiančius dangčius, kurie padeda išvengti nemalonių garsų ir neleidžia prisiverti pirštų. Kai kurie iš jų yra lengvai nuimami, kad valymo darbai būtų dar paprastesni. Kalbant apie juos, reikėtų išskirti ir „rimless“ technologiją: tokie klozetai yra be apiplovimo lanko, tad jų priežiūra tampa dar paprastesnė.

dar daugiau komforto, siūlomi klozetai su bidė funkcija. Ją atlieka išmanūs dangčiai, kurie neeikvojant papildomos vietos leidžia mėgautis visapusiška higiena ir dar didesniu patogumu. Panašių sprendimų atrasite ir daugiau, tad Jums reikės nutarti, kurie iš jų iš tiesų pasitarnaus kasdienybėje.

Dizainas

Dažniausiai klozetas nėra tas įrenginys, kurį pasitelkiame kaip vonios kambario interjero puošmeną, tačiau jeigu norėsis įdomesnių sprendimų, tikrai turėsite tokių pasirinkimų. Be standartinių baltų, galima rinktis juodus, auksinėmis detalėmis, raštais ar kitais elementais papuoštus unitazus, kurie įsilies į Jūsų puoselėjamą aplinką. Kokį variantą pasirinksite, priklauso tik nuo Jūsų skonio ir plėtojamo interjero – pagalvokite, kokį vaidmenį jame atliks šis Jūsų pirkinys ir atsižvelkite į kitas šio kambario detales.

Kaina

Klozetų vertė gali skirtis priklausomai nuo jų tipo, dizaino sprendimų, prekinio ženklo ir prieš tai aptarto funkcionalumo, tad pavyks surasti įvairiems biudžetams pritaikytų modelių. Iš anksto nutarę, kiek lėšų skirsite šiam pirkiniui, tinkamą įrenginį atrasite dar efektyviau. Taip pat pravartu šiek tiek pasidomėti jų gamintojais: renkantis rinkoje gerai žinomas ir palankiai vertinamas kompanijas, nebeliks abejonių dėl klozetų kokybės.

Atsižvelgus į visus šiuos patarimus, tinkamiausio klozeto paieškos neturėtų užtrukti. El. parduotuvėje Pigu.lt pakabinami klozetai ir pastatomi jų modeliai parduodami itin palankiomis kainomis – čia turėtumėte atrasti sau tinkamiausią.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti