Straipsniai » Technologijos » Lazerinis graviravimas: originalumas ir puošnumas

Lazerinis graviravimas: originalumas ir puošnumas
2019-02-06


Lazerinį grviravimą dažnai renkasi žmonės, ieškantys originalių dovanų ar tiesiog trokštantys savo namų, biuro ar kitą interjerą papuošti išskirtinėmis detalėmis. Tačiau šios srities meistrai sako, jog tai nėra vienintelė graviravimo paskirtis. Tad ką derėtų žinoti apie lazerinį graviravimą?


Lazerinis graviravimas - tai puikus būdas suvenyrus, verslo dovanas, logotipus, apdovanojimų lenteles ir kitus namų, biuro ar darbo įrankius paversti išskirtiniais, patogiais ir ilgaamžiškais naudojimui ar tiesiog puošybai skirtais daiktais. Tiksliai, aiškiai ir preciziškai perteiktas tekstas ar koks kitas grafinis vaizdas taps vienetinis ir, tuo pačiu, atsparus bet kokiam poveikiui. Kompiuteriu valdoma graviravimo eiga leidžia nesunkiai atvaizduoti net patį sudėtingiausią skaitmeninio formato vaizdą. Šiai technologijai nesunkiai įveikiami tiek smulkiausi piešiniai, tiek itin stambūs, su bet kokiu kiekiu papildomų detalių.


Graviravimo darbų specialistai teigia, jog lazerinis graviravimas yra inovatyvus metodas, kuris leidžia apdirbti itin platų medžiagų spektrą. Jie juokauja, kad išvardinti netinkamas graviravimui medžiagas būtų daug paprasčiau, nei tas, kurios tam panaudojamos. Taip yra todėl, jog pastarųjų sąrašas būtų be galo ilgas. Pasidomėjome, kokios medžiagos esti pačios populiariausios užsakant lazerinio graviravimo paslaugas.


Stiklas. Dažniausiai graviruojama vazos, taurės, buteliai, veidrodžiai, foto rėmelių stiklai, stikliniai apdovanojimai ir kt. Lazeriu ant stiklo galima graviruoti ir pačius smulkiausius tekstus, piešinius ar kitus grafinius vaizdus. Itin populiarus tampa veidrodžių lazerinis graviravimas. Vaizdo įspūdis tampa toks, tarsi jis būtų viduje. Todėl vienu metu galima matyti save ir viduje išgraviruotą nuotrauką ar kitą piešinį.


Metalas ir aliuminis. Šiuo graviravimo būdu puošiama gertuvės, termosai, raktų pakabukai, žiebtuvėliai ir kt. Puošiami metalai padengti dažų sluoksniu, taip pat, dažytas bei anoduotas aliumunis. Įvairūs grafiniai vaizdai gaunami dengiant metalą specialia pasta ir prideginant ją lazeriu. Graviruojami piešiniai paprastai gaunami juodos spalvos, tokiu būdu daiktui suteikiama iškilmingumo ir solidumo įspūdis.


Mediena. Veikiamas lazerio spindulio, medis išdega ir palieka toje vietoje patamsėjimus. Rezultatas dažniausiai priklauso nuo medžio rūšies, tad patamsėjimai gali būti labai įvairių spalvų. Taip graviruojami baldai, mediniai rašikliai, medinės dovanų dėžutės, įvairios kortelės ir kt.


Popierius. Išgraviruotas popierius ar kartonas atrodo itin originaliai. Spalvotame popieriuje nelieka lazerio spindulių pėdsakų, tuo tarpu, baltame popieriuje paliekami rudos ar tamsiai gelsvos spalvos atspalviai. Tokiu būdu labai populiaru puošti vizitines korteles su kiaurai išpjautu logotipu, originalaus dizaino atvirukus, pakvietimus ir kitus popierinius suvenyrus.


Ir tai tik maža dalis medžiagų, kurios pavaldžios lazeriniam graviravimui. Juo puošiami ir odiniai, medžiaginiai, plastikiniai, akriliniai daiktai, įrankiai bei suvenyrai. Tad jeigu trokštate, jog jūsų dovana, pakvietimas ar įmonės vizitinės kortelės išsiskirtų originalumu ir puošnumu, nedvejodami kreipkitės į lazerinio graviravimo specialistus. Jums tereikės turėti idėją, o lazerinis graviravimas ir jį įvaldęs profesionalas ją pavers apčiuopiama tikrove.

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti