Straipsniai » Technologijos » Pastatų šiltinimo technologijos - ką svarbu žinoti?

Pastatų šiltinimo technologijos - ką svarbu žinoti?
2013-06-16

Ko gero visiems žinoma, kokią naudą teikia pastato apšiltinimas. Nepaisant to, jog pastatas tampa šiltesniu, tai kartu yra ir finansinių išteklių taupymas.

Šiluma namams suteikia jaukumo na o šiltoje darbovietėje visuomet smagu dirbti, pernelyg nesijaudinant dėl savo sveikatos būklės ir nešvaistant energijos bandant sušilti kitais būdais.

Pastatų apšiltinimas vykdomas kaip viena iš namo statymo proceso dalių. Tačiau dažnai nutinka ir taip, jog pastato apšiltinimui naudotos medžiagos nepasiteisina - yra prastos kokybės, pralaidžios šalčiui ir drėgmei. Dėl šios priežasties pastatus dažnai tenka šiltinti papildomai. Tai būdinga ne tik individualiems, tačiau ir daugiabučiams namams.

Taigi, prieš pradedant planuoti savo namo apšiltinimą, svarbu pasidomėti kokios yra pastatų šiltinimo technologijos ir medžiagos. Iš dažniausiai naudojamų medžiagų galima paminėti poliuretaną, termoputas, ekovatą ir polistireno granules. Žinoma, yra ir kitų variantų, todėl kiekvienas būsto savininkas turėtu išsirinkti savo namui labiausiai tinkančią šiltinimo medžiagą. Na o renkantis svarbu atkreipti dėmesį į šių medžiagų gebą nepraleisti šalčio ir drėgmės.

Pastatų šiltinimo technologijos ir jų pasirinkimas svarbus viso namo apšiltinimui. Reikėtų paminėti, jog norint tinkamai apšiltinti pastatą, reikėtų apsispręsti kurią pastato dalį norite apšiltinti. Tai gali būti pastato pamatai (rūsys), pastato fasadas, sienos (apšiltinant išoriškai ir iš vidaus) bei pastato viršutinės dangos - stogo apšiltinimas.

Kiekvienai iš šių namo dalių gali būti taikomos skirtingos pastatų šiltinimo technologijos. Todėl reikėtų pasidomėti kiekvienos technologijos nauda, medžiagų izoliacinėmis savybėmis - atsparumu šalčiui ir drėgmei.

Šiltinimo medžiagos turėtų būti parenkamos pagal konkretaus namo savybes, nesivaikant madų ir nesistengiant atkartoti pažįstamų ar kaimynų naudotų medžiagų rūšis. Apšiltinimo medžiagų pasirinkimą lemia medžiagos, naudotos namo statyboje. Tarkime, jei namams, statytiems iš plytų ir blokų naudojamos vienos medžiagos, tai mediniams ir tinkuotiems namams gali būti naudojamos visai kitos medžiagos. Todėl prieš užsisakant šiltinimo medžiagas derėtų pasikonsultuoti su šios srities profesionalais.

Taigi, pasirinkus norimas apšiltinti pastato dalis ir pasikonsultavus su specialistais, belieka išsirinkti pastatų šiltinimo technologijas. Vyrauja nuomonė, pagrįsta ir moksliniais tyrimais, jog naudingiausias yra pastato fasado apšiltinimas, kurio dėka pasiekiama optimali izoliacija ir pastato sandarumas. Tuo pačiu fasado šiltinimas nėra sudėtingas ir nesumažina vidinės namo erdvės. Izoliacinės medžiagos tvirtinamos išorėje, prie namo sienų ir vėliau yra padengiamos išorės apsaugai skirtomis medžiagomis.

Tinkamai apšiltinus pastato fasadą sutaupoma nemažai šilumos, sumažėja išlaidos šilumos energijai, pastato sienos tampa storesnės, kas sąlygoja didesnę šilumą žiemą ir vėsią aplinką viduje vasaros sezono metu. Storesnės sienos taip pat sumažina pralaidumą garsui. Todėl tiek iš išorės, tiek iš namo vidaus į išorę sklindančių garsų dažnis ženkliai sumažėja.

Pastatų šiltinimo technologijos taip pat pasižymi kaip prevencinė gaisrų priemonė, mat čia naudojamos nedegios medžiagos. Taip pat šias medžiagas galima vadinti ir ekologiškomis dėl mažesnių kuro sąnaudų, kurios automatiškai mažiau terš ir gamtą. Taigi, rinkdamiesi namo apšiltinimo paslaugas, jūs ne tik pagerinate savo buitį, bet ir tampate labiau atsakingu vartotoju.


 

Įmonių katalogas

Katilinės Šildymo sistemos
Šilumos įrenginiai Vėdinimo sistemos
Vėdinimo sistemų montavimas Židiniai, krosnys

 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti