Straipsniai » Technologijos » Kokias pastatų šiltinimo technologijas geriausia rinktis?

Kokias pastatų šiltinimo technologijas geriausia rinktis?
2013-06-20

Pradedant kalbėti apie tai, kas gali padėti sutaupyti šilumą patalpose ir kokios medžiagos bei pastatų šiltinimo technologijos turėtų būti naudojamos, svarbu paminėti, jog šiluma ne visuomet priklauso vien nuo pastato sienų apšiltinimo. Tai gali priklausyti ir nuo įvairių šilumą spinduliuojančių prietaisų, specialių šildytuvų, šildomų grindų ar net kondicionierių. Taigi, pastato apšiltinimas yra kompleksinis dalykas, priklausomas nuo daugelio faktorių.

Tačiau pastatų šiltinimo technologijos ir atitinkamos medžiagos užtikrina įvairiais būdais generuojamos šilumos išlaikymą pastato viduje. Todėl pastato šiltinimą galima vadinti viena iš svarbiausių šilumos taupymo rūšių.

Pastatų šiltinimo ekspertai pastebi, jog dauguma žmonių vietoj to, kad stengtųsi užtikrinti savo ir savo šeimos komfortą, griebiasi pašalinių priemonių, niekaip negalinčių daryti įtakos šilumos kiekiui patalpose. Dažnai vietoje konkrečių veiksmų, tokių kaip pastato apšiltinimas, bandoma ieškoti kaltų dėl pernelyg šaltų pastato sienų ar tiesiog laukti sąskaitų už šilumą sumažėjimo. Taip, stebuklai kartais nutinka, tačiau dėl savo komforto reikėtų pasistengti ir patiems.

Šilumos išlaikymo problemų dažniausiai kyla senos statybos namuose. Šios problemos ko gero gali kilti dėl skubotų statybos darbų ar nekokybiškų medžiagų. Juk visi žinome, kokiais tempais sovietmečiu buvo statomi ne tik namai, bet ir ištisi rajonai... Taigi, būtent tokie namai ir reikalauja apšiltinimo specialistų įsikišimo.

Šiems pastatams naudojamos įvairios pastatų šiltinimo technologijos, priklausomai nuo pastato išorės medžiagų ir kitų parametrų. Ne visuomet yra reikalingas visapusiškas pastato apšiltinimas (nors tai ir būtų naudinga), kartais užtenka panaudoti vieną iš pastatų šiltinimo technologijų. Tai gali būti apšiltinimas iš vidaus, iš išorės, užpildant oro tarpus, plyšius sienose, šiltinant pamatus ar stogą.

Tačiau apšiltinimo efektyvumas didžiąja dalimi priklauso nuo panaudotų medžiagų kokybės ir tipo. Ne kiekvienam pastatui gali būti tinkama bet kuri šiltinimo medžiaga. Dėl jos panaudojimo reikėtų tartis su specialistais, išmanančiais šio darbo subtilybes. Taip pat svarbus ir specialistų profesionalumas bei patirtis. Vėlgi, ne viskas priklauso vien nuo panaudotų medžiagų.

Pavyzdžiui, nors laikoma, jog pastato išorės apšiltinimas yra veiksmingiausias, tačiau jei jūsų norimo apšiltinti pastato sienose yra oro tarpas, jis sąlygoja greitesnį namo atšalimą, kuomet šiluma išsiskaido kildama į viršų ar per namo sienose esančius pažeidimus. Tokiu atveju šiltinimas iš išorės nebūtų naudingas, todėl reikėtų rinktis oro tarpo užpildymą.

Kita vertus, net jei išorinis apšiltinimas nėra būtinas, jis gali ne tik padidinti šilumos išlaikymą, bet ir apsaugoti namo išorę nuo aplinkos veiksnių bei užtikrinti ilgesnę namo eksploataciją.

Daugelis norinčiųjų apšiltinti savo būstą baiminasi, jog išorinis apšiltinimas gali sulaikyti drėgmę. Ir iš tiesų tai gali būti teisinga nuomonė, priklausomai iš kurio taško tai vertinti. Jei namas apšiltintas neprofesionaliai, tokia problema gali kilti, tačiau šiuo atveju tereikėtų pasirinkti didelio pralaidumo izoliacinę medžiagą ir problema taptų nebeaktualia.

Kuomet pastato sienos šiltinamos iš vidaus, jo išorė lieka nepakitusi, tačiau reikėtų susimąstyti kaip smarkiai tokios pastatų šiltinimo technologijos gali sumažinti naudojamą erdvę. Be to, šiltinant pastatą iš vidaus gali pradėti kauptis didesnis drėgmės kiekis, mat apšiltinimo medžiagos saugo nuo šalčio plitimo iš išorės ir tuo pačiu dažnai yra pralaidžios garams iš vidaus. Tokiu atveju drėgmė pradeda kauptis šiltinimo medžiagų ir pastato išorinės sienos sandūroje.  Todėl šiuo atveju reikėtų rinktis mažiau garams pralaidžias medžiagas.

Taigi, pastatų šiltinimo technologijos turėtų būti pasirinktos labai atsakingai, įvertinant visas galinčias iškilti problemas ir aplinkybes bei pastato specifiką. Šiuo klausimu naudingiausia būtų vadovautis profesionalų rekomendacijomis.


Įmonių katalogas

Katilinės Šildymo sistemos
Šilumos įrenginiai Vėdinimo sistemos
Vėdinimo sistemų montavimas Židiniai, krosnys

 

« Grįžti
Uždaryti
Uždaryti